WHO: nie ma dowodów na to by psy i inne zwierzęta domowe mogły zakazić się koronawirusem - Vetkompleksowo - serwis Weterynarii w Praktyce

WHO: nie ma dowodów na to by psy i inne zwierzęta domowe mogły zakazić się koronawirusem

fot. istock

Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) nie ma dowodów na to by psy i inne zwierzęta towarzyszące mogły zarazić się koronawirusem. W lutym świat obiegła informacja o zakażonym psie, dziś władze Hong Kongu informują, że ponownie wykonane testy u psa na obecność COVID-19 wyszły negatywne. Szpic należy do osoby zarażonej koronawirusem, na początku wynik jego badań był „lekko dodatni”, został poddany dwutygodniowej kwarantannie i teraz stwierdzono, że pies jest zdrowy.

Gdy poinformowano o przypadku pierwszego zarażonego psa na świecie, władze Hong Kongu zaleciły 14-dniową kwarantannę dla wszystkich zwierząt domowych, których opiekunowie mieli zdiagnozowanego koronawirusa.

Rzecznik Wydziału Rolnictwa, Rybołóstwa i Konserwacji w administracji Hong Kongu poinformował, że nie ma dowodów na to by psy i inne zwierzęta domowe mogły zarazić się i przenosić koronawirusa, jednocześnie prosi opiekunów zwierząt o zachowanie spokoju, przestrzeganie zasad higieny w kontaktach ze zwierzętami oraz apeluje o nie porzucanie zwierząt.

Źródło: PAP

Czytaj także: Nie ma eutanazji na życzenie (COVID-19)

Koronawirozy zwierząt – czy jest się czego bać?

Opinia WHO na temat koronawirusa wśród zwierząt

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.