Postępowanie dietetyczne u pacjentów z zaburzeniami wielonarządowymi - Vetkompleksowo - serwis Weterynarii w Praktyce

Postępowanie dietetyczne u pacjentów z zaburzeniami wielonarządowymi

Streszczenie

Pacjent z wielonarządowymi zaburzeniami jest bardzo wymagającym i często starszym zwierzęciem. Jego dieta powinna być w miarę możliwości stabilna i pozwalać na kontrolę większości występujących zaburzeń, odciążać chory narząd/narządy lub działać na niego/na nie protekcyjnie. W wielu jednostkach chorobowych można wprowadzić zbliżone rozwiązania żywieniowe, w innych jest to bardzo trudne i wymaga szeregu modyfikacji.

Słowa kluczowe

pies, kot, dietoterapia, choroby przewlekłe, zaburzenia wielonarządowe

Abstract

A patient with multi-organ dysregulation is often a very demanding animal. His diet should be as stable as possible and allow for the control of most of the existing disorders, relieve the injured organ/organs or protect them. In many diseases, it is possible to introduce similar nutritional solutions, in others it is very difficult and requires several modifications.

Keywords

dog, cat, diet therapy, chronic diseases, multi-organ disorders

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp do artykułu tylko dla zalogowanych użytkowników z wykupioną subskrypcją.
zaloguj się zarejestruj się

Komentarze

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.