Zajęcia na UPWr już nie tylko on-line - Vetkompleksowo - serwis Weterynarii w Praktyce

Zajęcia na UPWr już nie tylko on-line

upwr

Na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu zajęcia odbywają się już nie tylko on-line. Studenci mogą już uczęszczać na zajęcia kliniczne (takie jak zajęcia z biochemii, rozrodu, w prosektorium, z anatomii, zakładania opatrunków oraz przy stole operacyjnym), oczywiście z zachowaniem środków bezpieczeństwa tj. w maseczkach i rękawiczkach oraz przestrzegając zasad dezynfekcji.

upwr
fot. Tomasz Lewandowski/UPWr

Już kilka tygodni temu UPWr otworzyło ambulatorium weterynaryjne oraz kliniki, powrót zajęć twarzą w twarz to kolejny krok w otwieraniu weterynarii na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Śladem tym podążają również inne wydziały ‒ na Wydziale Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji studenci odbywają już ćwiczenia plenerowe i laboratoryjne w laboratorium wodnym i z pomiarów geodezyjnych. Do zajęć terenowych powrócili również studenci gleboznawstwa z Wydziału Przyrodniczo-Technologicznego.

upwr
fot. Tomasz Lewandowski/UPWr

Studenci studiów polsko-chińskich zdawali egzaminy z zootechniki z podwójnym dyplomowaniem w formie on-line. Egzaminowani pozostali w domu przed komputerami, a komisje egzaminacyjne pracowały zdalnie z Wrocławia i Changshy w Chinach. Polsko-Chińskie studia II stopnia na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu są efektem porozumienia z Hunan Agricultural University of Changsha. Dzięki niemu studenci mogą kształcić się na kierunku architektura krajobrazu oraz ogrodnictwo i zootechnika.
Źródło: Zajęcia już nie tylko on-line

Czytaj także: Prof. Wojciech Niżański przewodniczącym Komitetu PAN

Komentarze

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.