Światowy dzień zdrowia jamy ustnej

Światowy dzień zdrowia jamy ustnej

Już dzisiaj, 20 marca obchodzimy światowy dzień zdrowia jamy ustnej. Zdrowa jama ustna to jeden z kluczowych obszarów dbania o zdrowie nie tylko ludzi, ale również zwierząt. Jak w takim razie zatroszczyć się o jamę ustną czworonogów?

Jedną z głównych przyczyn problemów z jamą ustną u zwierząt jest zalegająca płytka bakteryjna oraz zalegające resztki pokarmu między zębami. Może to doprowadzić do zapalenia przyzębia, która dotyka 2/3 dorosłych psów i kotów.

Jak w takim razie dbać o higienę jamy ustnej u swojego pupila?

  • sprawdzać i usuwać zalegającą płytkę nazębną
  • szczotkować zęby używając środków zawierających substancje aktywne, np. pasty do zębów
  • systematycznie kontrolować stan jamy ustnej i wykonywać zabiegi profilaktyczne
  • wybierać twardą karmę o odpowiedniej strukturze i wielkości oraz przekąski o przeznaczeniu stomatologicznym, co przyczynia się do znacznego zmniejszenia gromadzenia się osadu

Z okazji dnia zdrowia jamy ustnej przygotowaliśmy 5 artykułów, które warto przeczytać:

Jeżeli zainteresował cię ten artykuł i chcesz mieć nieograniczony dostęp do innych już teraz zostań naszym SUBSKRYBENTEM lub wykup PRENUMERATĘ!

Zapisz się do newslettera vetkompleksowo.pl i nie przegap nowych materiałów!

Znajdź swoją kategorię

2600 praktycznych artykułów - 324 ekspertów - 22 kategorii tematycznych

Weterynaria w Terenie

Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.