Ruszył nabór wniosków do projektu „Najlepsi z najlepszych! 4.0” - Vetkompleksowo - serwis Weterynarii w Praktyce

Ruszył nabór wniosków do projektu „Najlepsi z najlepszych! 4.0”

18.02.2021 r. Ministerstwo Edukacji i Nauki poinformowało o starcie projektu wsparcia rozwoju naukowego wybitnych studentów oraz rozpoczęciu naboru wniosków.

Uczestnicy programu „Najlepsi z najlepszych! 4.0” otrzymają dofinansowanie na udział w międzynarodowych konkursach, zawodach i konferencjach, w tym na pokrycie kosztów transportu, opłat wstępu lub na zakup, niezbędnych w przygotowywaniu projektów – aparatury i materiałów. Wydatki przewidziane są również na ułatwienie udziału w projekcie osobom niepełnosprawnym.

Program służyć ma zwiększeniu zaangażowania i wspieraniu rozwoju naukowego, jego kreatywności i innowacyjności. Konkurs jest zachętą dla osób, które wiążą swoją przyszłość z pracą naukową. Organizatorzy spodziewają się po jego zakończeniu nagród oraz wyróżnień, które wybrani studenci zdobędą w międzynarodowych konkursach, na konferencjach naukowych i w zawodach.

W tej edycji konkursu przewidziano przynajmniej 130 miejsc dla wybitnie uzdolnionych studentów, a budżet programu wynosi 10 mln złotych.

Organizatorzy informują, że:

  • Koszt realizacji jednego projektu nie może przekroczyć 80 tys. zł w przypadku udziału jednego studenta i 320 tys. zł w przypadku zespołu studentów.
  • Przedsięwzięcia muszą być zrealizowane do 31 stycznia 2022 r. Czas trwania projektu nie może przekroczyć 11 miesięcy.

O udział w projekcie, w tym o dofinansowanie w jego ramach, mogą ubiegać się uczelnie, w których studiuje wybitnie uzdolniony student lub zespół studentów. Oferty można przesyłać do 15 marca 2021 r. Studenci, którzy będą ubiegać się o miejsce w programie muszą uczęszczać na studia I/II stopnia, znać co najmniej jeden język obcy na poziomie minimum B2 oraz otrzymali pozytywną opinię na temat dotychczasowej aktywności naukowej.

Minister Edukacji i Nauki jest osobą decyzyjną w kwestii przyznawania dofinansowania.

Jak o programie piszą organizatorzy:

Przedsięwzięcie „Najlepsi z najlepszych! 4.0.” to kontynuacja projektów: „Najlepsi z najlepszych!”, „Najlepsi z najlepszych! 2.0.” i „Najlepsi z najlepszych! 3.0.” oraz programu „Generacja Przyszłości”. Programy te były realizowane w ubiegłych latach przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Wzory dokumentów potrzebnych do złożenia podania znajdują się na oficjalnej stronie MeiN.

Źródło: Projekt wsparcia wybitnych studentów „Najlepsi z najlepszych! 4.0” rozpoczęty

Czytaj także: PAN nagrodził naukowców z UPWr

Komentarze

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.