Technologia INDIBA®, czyli co mają wspólnego ze sobą Messi i Lessie - Vetkompleksowo – serwis dla lekarzy weterynarii
art. sponsorowany

Technologia INDIBA®, czyli co mają wspólnego ze sobą Messi i Lessie

INDIBA®

INDIBA® to wywodząca się z Hiszpanii marka z 40-letnim doświadczeniem w terapii regeneracyjnej. Jej działanie chronione jest 10 patentami, a skuteczność wykorzystania potwierdza ponad 500 niezależnych publikacji naukowych. Jest to wynik współpracy z wieloma prestiżowymi ośrodkami medycznymi, jak np. Szpital Ramony Cajal z Madrytu, Szpitale CIMA i QUIRON z Barcelony, Klinika Uniwersytecka z Walencji, Instytuty: Medycyny, Nauki i Sportu CONI z Rzymu i Gaetano Pini z Mediolanu, ale także pracy wielu doświadczonych terapeutów, którzy stale odkrywają nowe możliwości wykorzystania technologii.

Obecnie co miesiąc przeprowadza się ponad 3 mln zabiegów na całym świecie

Urządzenia INDIBA® są wykorzystywane w wielu szpitalach, placówkach medycznych i mniejszych gabinetach z zakresu: chirurgii, ortopedii, fizjoterapii, medycyny estetycznej, kosmetologii. Są również bardzo popularne na świecie jako nieodłączne elementy regeneracji sportowej. Światowy rozgłos technologii zapewniły bowiem czołowe drużyny i najlepsi sportowcy świata, tj. Lionel Messi czy Iga Świątek. Już dzisiaj możesz zapewnić swoim czworonożnym pacjentom ten sam poziom opieki, z jakiego korzystają liderzy profesjonalnego sportu.

Doświadczenie budowane latami

Zgromadzone doświadczenie marka zdecydowała się wykorzystać w dziedzinie weterynarii. W ten sposób ponad 3 lata temu powstała linia INDIBA® Animal Health, która od samego początku cieszy się ogromnym zainteresowaniem, zarówno w terapii małych zwierząt, jak i koni. Uzyskana baza wiedzy pozwoliła na eliminację wielu problematycznych jak dotąd przeciwwskazań do terapii, jakimi zazwyczaj są: nowotwory, metalowe implanty, otwarte rany czy tak często spotykane ostre stany zapalne. W większości tych przypadków metoda INDIBA® jest wskazaniem do terapii, a nie na odwrót.

Skąd tak rozległe i skuteczne działanie technologii INDIBA®?

Technologia INDIBA® to szczególny rodzaj elektroterapii oparty na opatentowanym Systemie Proionic®, który charakteryzuje się monopolarną, stałą częstotliwością radiową o wartości 448 kHz, działającą w obwodzie zamkniętym. Podczas terapii z wykorzystaniem Systemu Proionic® operator ma możliwość działać atermicznie lub z użyciem ciepła endogennego. Częstotliwość, jaką generuje urządzenie, została wybrana nie bez powodu. Zastosowanie stałej częstotliwości 448 kHz pozwala na przeprowadzenie terapii już na poziomie komórki, przywracając potencjał błony komórkowej i inicjując procesy naprawcze w nawet najtrudniejszych stanach pacjenta. W zależności od wybranej metody zastosowania możemy poddawać terapii zarówno tkanki powierzchniowe, jak i głębsze struktury, tj. narządy wewnętrzne, głębsze partie mięśniowe, stawy oraz kości. Możemy więc z pełną świadomością wykonać terapię u źródła danego schorzenia.

Gwarancja kompleksowej opieki

INDIBA® to jedna z nielicznych technologii zapewniających tak szeroki wachlarz usług w zakresie: działania przeciwbólowego, opieki okołooperacyjnej, terapii nawet ciężko gojących się ran, późniejszej rehabilitacji oraz często ignorowanej ogólnej poprawy zdrowia i regeneracji, która jest tak ważna u zwierząt geriatrycznych. Zastosowanie technologii w procesie leczenia pozwala skrócić czas rekonwalescencji nawet o połowę, często w przypadkach, kiedy inne technologie lub terapia manualna nie mogą zostać wykorzystane.
Wsparcie merytoryczne

Urządzenie posiada dedykowane, wgrane protokoły dotyczące najbardziej powszechnych schorzeń u zwierząt. Zawsze staramy się jednak przekazać nowym użytkownikom pełen zakres wiedzy teoretycznej i praktycznej, tak aby mogli dobrać odpowiedni proces terapii w zależności od napotkanego przypadku. Wraz z zakupem lub wypożyczeniem każdego urządzenia marki INDIBA® użytkownik przechodzi szkolenie pod okiem trenera danej linii. Stale też może konsultować swoje przypadki, nawet u specjalistów z Polski czy Hiszpanii.

INDIBA®

Zaufaj technologii, którą wybierają najlepsi

Zaoferuj swoim pacjentom najnowocześniejszą i kompleksową opiekę. Wypróbuj terapię INDIBA® w procesie leczenia prowadzonym we własnym gabinecie. Skontaktuj się z nami w celu uzyskania dostępu do całej bazy badań naukowych potwierdzających nasze słowa oraz uzyskaj więcej informacji na temat dostępnych urządzeń.

Paweł Mytyk
tel. 889 825 303
e-mail: p.mytyk@salveo.co

Znajdź swoją kategorię

2710 praktycznych artykułów - 324 ekspertów - 22 kategorii tematycznych

Weterynaria w Terenie

Poznaj nasze serwisy