Nowości w marketingu na nowy rok

Nowości w marketingu na nowy rok

Agata Niemiec. Ekspertka ds. komunikacji i wizerunku, właścicielka agencji PR – Image Line Communications. Od początku pracy zawodowej specjalizuje się w budowaniu pozytywnego wizerunku firm i instytucji, skutecznej komunikacji, zapewnia wsparcie m.in. firmom z branży medycznej, weterynaryjnej, motoryzacyjnej. Prowadzi szkolenia w ramach projektu Akademia Trzecie Piętro, www.akademiatrzeciepietro.pl, jest współautorką projektu Kobiety Weterynarii.

Trudno jest się oprzeć wrażeniu, że w erze cyfrowej taktyki marketingowe zmieniają się niemalże codziennie. Pewnie kiedy skończę ten tekst, jacyś międzynarodowi marketerzy wymyślą coś nowego. Dlatego pytanie „co nowego w marketingu?” na początku nowego roku wydaje się jak najbardziej zasadne. Czy dużo się zmieni? Czy coś przestanie działać? Czy wszystko, co jest trendem, zadziała w weterynarii? Spróbuję odpowiedzieć na te pytania, odwołując się do wielu eksperckich publikacji i ostatnich badań (Kantar, 2024). Jako przedsiębiorczyni i socjolożka sama jestem ciekawa i z pasją obserwuję zmiany, które dzieją się tak szybko wokół mnie. Już Heraklit z Efezu stwierdził, że jedyną stałą rzeczą w życiu jest zmiana, no bo panta rhei.

Najważniejsze jest niezmienne – marketing weterynaryjny rządzi się swoimi prawami. Nie wszystko można reklamować i nie każda akcja marketingowa może być promocją. Wszystko to za sprawą obowiązującego prawa.

Jakie trendy zdominują branżę marketingową? Zaczynamy!

Autentyczność

Konsumentom zależy na autentyczności. Ten trend mocno się wybija, zatem w 2024 roku lecznice oraz lekarze, którzy prezentują się jako prawdziwi, naturalni i szczerzy, przyciągną więcej uwagi. Zarówno działania PR-owe, jak i marketingowe będą skoncentrowane wokół bardziej spersonalizowanych potrzeb marki. W komunikacji kluczowa będzie autentyczność przekazu. Co to oznacza w działaniach komunikacyjnych, na przykład na Instagramie, który tak polubiła weterynaria?

Autentyczność jest już klucze...

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp do artykułu tylko dla zalogowanych użytkowników z wykupioną subskrypcją.
zaloguj się zarejestruj się

Znajdź swoją kategorię

2600 praktycznych artykułów - 324 ekspertów - 22 kategorii tematycznych

Weterynaria w Terenie

Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.