Kamień węgielny pod Centrum Medycyny Weterynaryjnej UMK - Vetkompleksowo - serwis Weterynarii w Praktyce

Kamień węgielny pod Centrum Medycyny Weterynaryjnej UMK

centrum medycyny weterynaryjnej

W środę 1 lipca odbyło się wmurowanie kamienia węgielnego pod nowe Centrum Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Według planów budynek będzie miał dwa piętra, będzie znajdował się przy Szosie Bydgoskiej w Toruniu, a jego powierzchnia wyniesie ok. 6,5 tys. metrów kwadratowych. Planowo nowe Centrum Medycyny Weterynaryjnej UMK będzie gotowe pod koniec 2021 r. obecnie budynek ma już fundamenty.

Według planu budynek będzie podzielony następująco:

  • Część podziemna ‒ klinika dla trzody chlewnej i parking,
  • Parter ‒ klinika koni i bydła oraz poczekalnia dla właścicieli zwierząt,
  • Pierwsze piętro ‒ klinika małych zwierząt z czterema salami operacyjnymi,
  • Drugie piętro ‒ segment dydaktyczny i gabinety pracowników naukowych,
  • Dach ‒ taras widokowy.

Budżet inwestycji to 60 mln złotych, a władze Uniwersytetu Mikołaja Kopernika zapewniają, że będzie to najnowocześniejszy tego typu obiekt w kraju. Wykonawcą jest Spółka budowlana Strabag. Studia weterynaryjne to wspólna inicjatywa UMK oraz dwóch uniwersytetów bydgoskich: Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego i Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego.Źródło: Kamień węgielny pod Centrum Medycyny Weterynaryjnej UMK za 60 mln zł [GALERIA]

Czytaj także: Współpraca Hill’s Targets Veterinary Wellness z WSAVA’s Professional Wellness Group

Komentarze

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.