Dzień weterynarii na URPL już 25 stycznia! - Vetkompleksowo - serwis Weterynarii w Praktyce

Dzień weterynarii na URPL już 25 stycznia!

Dzień weterynarii na URPL
fot. https://www.facebook.com/photo/?fbid=149870080514897&set=a.149870073848231
Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych zaprasza na swoje wydarzenie „Dzień weterynarii na URPL”, które odbędzie się we wtorek 25 stycznia. Rejestracja odbywa się na stronie https://rejestracja.urpl.gov.pl/, wydarzenie jest darmowe i odbędzie się w formie wirtualnej.

Jak mówią organizatorzy ‒ Spotkanie ma na celu przybliżenie kluczowych zmian w przepisach rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 11 grudnia 2018 r. Nr 2019/6 w sprawie weterynaryjnych produktów leczniczych i uchylające dyrektywę 2001/82/WE.

W trakcie spotkania zostaną poruszone kwestie:

  • Dopuszczenia do obrotu oraz nadzór nad bezpieczeństwem farmakoterapii weterynaryjnych produktów leczniczych,
  • Wytwarzania weterynaryjnych produktów leczniczych,
  • Dystrybucji oraz sprzedaży weterynaryjnych produktów leczniczych,
  • Stosowania weterynaryjnych produktów leczniczych weterynaryjnych.


Stowarzyszenie POLPROWET będzie aktywnie uczestniczyło w tym wydarzeniu obok przedstawicieli Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych, Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Głównego Inspektoratu Weterynarii oraz Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego.

To pierwsze tak kompleksowe wydarzenie na temat nowego prawa o weterynaryjnych produktach leczniczych jakie wchodzi z dniem 28 stycznia br na mocy unijnego Rozporządzenia 2019/6. Jak mówi Radosław Knap, Sekretarz generalny Stowarzyszenia – Jednocześnie wciąż czekamy na projekt ustawy krajowej, która doprecyzuje pewne zagadnienia ujęte w Rozporządzeniu.

Wydarzenie polecane jest m. in. :

  • lekarzom weterynarii wykonującym czynności zawodowe w ramach zatrudnienia w Inspekcji Weterynaryjnej, zakładu leczniczego dla zwierząt oraz pracownikom firm zatrudnionym w weterynaryjnym przemyśle farmaceutycznym (badania, produkcja, logistyka, sprzedaż itp)
  • przedstawicielom środowisk akademickich, aptekarzom, hurtownikom i właścicielom sklepów zoologicznych oraz innym osobom zainteresowanych tematyką farmacji weterynaryjnej.


Źródło: DZIEŃ WETERYNARII W URPL

Czytaj także: Komunikat Głównego Lekarza Weterynarii dot. sprzedaży online weterynaryjnych produktów leczniczych

Komentarze

Znajdź swoją kategorię

1906 praktycznych artykułów - 324 ekspertów - 22 kategorii tematycznych

reklama

Weterynaria w terenie

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.