Świąd skóry u kotów – postępowanie diagnostyczne - Vetkompleksowo - serwis Weterynarii w Praktyce

Świąd skóry u kotów – postępowanie diagnostyczne

Streszczenie

Świąd skóry jest jednym z najczęstszych powodów konsultacji dermatologicznych u kotów. Ustalenie jego przyczyny pierwotnej jest czynnikiem decydującym o powodzeniu leczenia, lecz jest to proces trudny i długotrwały z uwagi na to, że objaw ten towarzyszy wielu schorzeniom o podłożu alergicznym, pasożytniczym oraz infekcyjnym. W niniejszym artykule przedstawiono praktyczne wskazówki dotyczące postępowania diagnostycznego w przypadku świądu skóry u kotów.

Słowa klucze

świąd, skórny syndrom atopowy kotów

Abstract

Pruritic skin is one of the main reason of the dermatological consultation in cats. Diagnosing it’s underlying cause determined the successful treatment, but due to numerous allergic, parasitic and infectious etiologies it’s a difficult and a long-term process. This article shows a diagnostic protocol in the case of pruritus in cats.

Keywords

pruritus, feline atopic skin syndrome

Komentarze

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.