Otwarci na nowe wyzwania. Konferencja PTNW w Warszawie - Vetkompleksowo – serwis dla lekarzy weterynarii

Otwarci na nowe wyzwania. Konferencja PTNW w Warszawie

Otwarci na nowe wyzwania. Konferencja PTNW w Warszawie

29.02 i 1.03.2020 roku na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie odbyła się Konferencja PTNW „Endokrynologia i Neurologia Małych Zwierząt”, skierowana do zaawansowanych odbiorców, zainteresowanych nowoczesną diagnostyką trudnych przypadków z pogranicza neurologii i endokrynologii.

Organizatorom udało się zaprosić wspaniałych wykładowców: prof. Michaela Herrtage’a, dr. n. wet. Marcina Wrzoska oraz dr n. wet. Małgorzatę Kołecką, którzy przygotowali wykłady z najwyższej półki, prowokujące do wyjątkowo dociekliwych pytań. Merytoryczne dyskusje po każdym z wykładów stanowiły dodatkową wartość Konferencji.

Praktycy rozmawiali z wykładowcami m.in. o: diagnozowaniu incidentalomy, insulinomy czy hiperaldosteronizmu kotów, inwazyjnej diagnostyce chorób mózgowia, polineuropatiach metabolicznych czy encefalopatii nadciśnieniowej. Wiele pytań dotyczyło zaawansowanych technik obrazowania w omawianych przypadkach. Uczestnicy otrzymali też bardzo praktyczne kompendium zaburzeń chodu u kotów oraz wskazówki diagnostyczne w przypadku padaczki u tego gatunku.

Równolegle odbyła się sesja dotycząca dopuszczenia do obrotu produktów leczniczych weterynaryjnych. W trakcie spotkania dyskutowano nad przyszłością rynku leków weterynaryjnych i zmianach w związku z wejściem w życie nowej europejskiej regulacji prawnej.

Dwa intensywne dni wykładowe zgromadziły grupę lekarzy weterynarii oraz grupy związane z branżą weterynaryjną, dla których istotną kwestią jest otwarta dyskusja nad tym tematem i zmianami wynikającymi z nowych regulacji prawnych na terenie Europy.

Po zakończeniu sesji wszyscy uczestnicy, przedstawiciele firm farmaceutycznych, URPL i lekarze weterynarii spotkali się na debacie, podczas której można było poznać punkt widzenia każdej ze stron oraz szukać wspólnego mianownika dla oczekiwań różnych grup tworzących rynek weterynaryjny w Polsce.

Opracowała: lek. wet. Joanna Wełna

Znajdź swoją kategorię

2605 praktycznych artykułów - 324 ekspertów - 22 kategorii tematycznych

Weterynaria w Terenie

Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.