Kardiologia Weterynaryjna Małych Zwierząt. Konferencja w Toruniu - Vetkompleksowo – serwis dla lekarzy weterynarii

Kardiologia Weterynaryjna Małych Zwierząt. Konferencja w Toruniu

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Instytut Medycyny Weterynaryjnej, Sekcja Fizjologii i Patologii Psów i Kotów Polskiego Towarzystwa Nauk Weterynaryjnych, CEVA i USG Trener zaprosili lekarzy weterynarii oraz studentów medycyny weterynaryjnej na konferencję: „Kardiologia Weterynaryjna Małych Zwierząt”, która odbyła się 11-12 marca 2023 roku w Toruniu w Hotelu Bulwar.

– Obecna konferencja nawiązuje do tradycji „walentynek kardiologicznych” i tradycyjnie poświęcona jest kardiologii psów i kotów – powiedziała prof. dr hab. Urszula Pasławska, kierownik naukowy wydarzenia.

Wśród gości specjalnych znaleźli się prof. dr hab. n. wet. Luca Ferasin i dr hab. n. wet. Laura Martinelli, którzy wygłosili niezwykle interesujące wykłady, przedstawiając najnowszy stan wiedzy z zakresu kardiologii psów i kotów. Podczas panelu „Kardiowtopa” polscy wykładowcy podzielili się swoim bogatym doświadczeniem i omówili ciekawe przypadki ze swoich praktyk. Pierwszego dnia odbyły się także warsztaty praktyczne, na których zostały zaprezentowane badania pacjentów w czasie rzeczywistym z zastosowaniem nowoczesnych systemów do elektrokardiografii.

Konferencja zgromadziła blisko 200 osób, które mogły nie tylko wysłuchać wykładów, ale także zapoznać się ze specjalnym wydaniem „Monografii Kardiologicznej”, która została przygotowana przez redakcję „Weterynarii w Praktyce” na to wyjątkowe wydarzenie.
Monika Cukiernik

Znajdź swoją kategorię

2679 praktycznych artykułów - 324 ekspertów - 22 kategorii tematycznych

Weterynaria w Terenie

Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.