Holenderskie Spotkanie Onkologiczne nie tylko dla Holendrów - Vetkompleksowo - serwis Weterynarii w Praktyce

Holenderskie Spotkanie Onkologiczne nie tylko dla Holendrów

Już po raz piętnasty, tradycyjnie na początku lutego, w dawnym Domu Misyjnym Kontakt der Kontinenten (wcześniejszym seminarium zboru misyjnego SVD, późniejszym żeńskim klasztorze Cenakel) w Soesterbergu na przedmieściach Utrechtu, odbyła się Konferencja Onkologiczna, przez Holendrów nazywana Oncologish Treffen, czyli „Spotkanie Onkologiczne”.

14 lat temu, w 2006 roku, grupa lekarzy weterynarii z Belgii i Holandii postanowiła się spotkać i zaprosić uznane autorytety onkologiczne oraz osoby zajmujące się onkologią kliniczną (wtedy byli to m.in. M. Brearley, M. Kessler) z prośbą, aby podzielili się swoim doświadczeniem. O spotkaniu zrobiło się głośno, a ponieważ językiem konferencyjnym jest angielski, z roku na rok zaczęło przyjeżdżać na nie coraz więcej osób nie tylko z Belgii i Holandii, ale także z krajów ościennych oraz bardziej odległych, takich jak chociażby Polska.

Polscy lekarze weterynarii biorą udział w Oncologish Treffen od kilkunastu lat, z roku na rok stanowiąc coraz liczniejszą grupę. W tym roku było to 16 osób, co stanowiło 1/8 wszystkich uczestników. Pokazuje to, jak duże jest zapotrzebowanie na wiedzę z zakresu onkologii – jednej z najbardziej dynamicznie rozwijających się dziedzin medycyny.

Wysokie zainteresowanie uczestników to zasługa nie tylko doboru tematów, ale przede wszystkim wykładowców – największych autorytetów z onkologii w Europie i na świecie, lekarzy weterynarii z bardzo dużym doświadczeniem, zwłaszcza klinicznym, którzy skupiają się na praktyce. Wiedza jest podawana w sposób usystematyzowany i bardzo przAydatny dla praktyków.

Co roku wykładom towarzyszy myśl przewodnia. Tym razem było to „Cutaneous tumors: don’t let them get under your skin!”.

Takie spotkania to okazja nie tylko do uzupełnienia czy też odświeżenia wiedzy, ale także do wzajemnego poznania i wymiany doświadczeń. Organizatorzy zapraszają już na przyszłoroczne spotkanie, jak zwykle na początku lutego, w Soesterbergu.

Opracował: Wojciech Hildebrand

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.