Hematologia kotów w Katowicach i Warszawie - Akademia LABOKLIN - Vetkompleksowo - serwis Weterynarii w Praktyce

Hematologia kotów w Katowicach i Warszawie – Akademia LABOKLIN

19 listopada 2019 r. w Q Hotel Plus w Katowicach oraz 21 listopada 2019 r. w przestrzeni eventowo konferencyjnej In1Place w Warszawie odbyły się seminaria poświęcone hematologii kotów organizowane przez firmę LABOKLIN, w ramach cyklu spotkań Akademii LABOKLIN.
Spotkania w Katowicach i Warszawie poprowadzili wybitni prelegenci – prof. dr Urs Giger oraz dr n. wet. Maciej Guzera.

Pierwszy wystąpił prof. dr med. vet. Urs Giger, który na co dzień jest profesorem hematologii w Medical University of Pensylvania w USA, a jego zainteresowania kliniczne i badawcze obejmują dziedziczne oraz hematologiczne zaburzenia. Profesor jest również przewodniczącym World Small Animal Veterinary Association (WSAVA) Hereditary Disease Committee.

Profesor Giger rozpoczął akademię tematem dotyczącym aspektów niedokrwistości kotów (innych niż tła zakaźnego). Zapoznał również uczestników z przyczynami anemii tła immunologicznego, metabolicznego czy dziedzicznego oraz schematem postępowania z takim pacjentem. Następnie poruszył temat terapii transfuzyjnej u kotów, przedstawił najważniejsze zasady postępowania podczas terapii transfuzyjnej i aspekty określania grupy krwi.

W dalszym ciągu obecni mieli przyjemność wysłuchać dr. n. wet. Macieja Guzery – Dyplomowanego Europejskiego Specjalisty Weterynaryjnej Patologii Klinicznej. Obszary jego zainteresowań to cytologia, hematologia, chemia kliniczna zwierząt towarzyszących, szczególnie stosowanie zaawansowanych badań (cytometrii przepływowej i oceny klonalności limfocytów) w diagnostyce nowotworów hematologicznych zwierząt.

W swojej prezentacji skupił się na temacie niedokrwistości kotów o zakaźnej etiologii, która jest częstą sytuacją, omówił typowe objawy kliniczne i laboratoryjne, zapoznał uczestników z najważniejszymi badaniami wykorzystywanymi w rozpoznawaniu. Uczestnicy dowiedzieli się również, jak stosować i interpretować wyniki. Poruszono też różne aspekty dotyczące postępowania z kocimi pacjentami ze zmianami hematologicznymi.

Firma Laboklin oferuje seminaria dla lekarzy weterynarii w różnych regionach Polski. Prowadzone są przez wykwalifikowanych prelegentów z Polski i zagranicy. Uczestnictwo w Akademii to świetna okazja do wymiany doświadczeń, ale również podniesienia swoich kwalifikacji oraz zdobycia nowych umiejętności. Spotkania organizowane przez firmę LABOKLIN cieszą się zainteresowaniem, nic dziwnego, że i tym razem wyczerpano liczbę wolnych miejsc.

Zachęcamy do sprawdzania aktualności dotyczących spotkań Akademii LABOKLIN na stronie www.akademialaboklin.pl.

Opracowała: Karolina Osys

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.