Jak osiągać efektywność terapii lekami podawanymi w wodzie do picia? Część I – wstęp do serii artykułów dotyczących optymalizacji terapii lekami podawanymi w wodzie do picia - Vetkompleksowo - serwis Weterynarii w Praktyce

Jak osiągać efektywność terapii lekami podawanymi w wodzie do picia? Część I – wstęp do serii artykułów dotyczących optymalizacji terapii lekami podawanymi w wodzie do picia

Streszczenie

Terapia lekami podawanymi w wodzie do picia to stosunkowo prosta metoda leczenia, która posiada wiele zalet, pod warunkiem, że zostanie przeprowadzona we właściwy sposób. Skuteczność takiej terapii zależy od jakości wody, konstrukcji systemu pojenia oraz od jakości samego produktu i jego formulacji. Leczenie preparatami podawanymi w wodzie do picia umożliwia odpowiedzialne stosowanie antybiotyków: podanie właściwego antybiotyku konkretnym zwierzętom w odpowiednim czasie i w prawidłowo wyliczonej dawce. Artykuł opisuje, w jaki sposób zoptymalizować terapię lekami podawanymi w wodzie do picia na fermach świń i drobiu.

Słowa kluczowe

leki rozpuszczalne w wodzie, SoluStab® trzoda chlewna, drób, systemy pojenia

Abstract

Water medication is relatively easy and has major advantages as long as it is carried out in a proper manner. In order to be successful with water medication you need good water quality, a proper drinking water system and products that have the right formulation. Water medication allows you to follow the four principal rules of responsible use of antimicrobials: treat the right animals at the right time with the right antimicrobial and with the right dose. The article describes how to optimize water medication on pigs and poultry farms.

Keywords

water medication, SoluStab®, swine, poultry, drinking water systems

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp do artykułu tylko dla zalogowanych użytkowników z wykupioną subskrypcją.
zaloguj się zarejestruj się

Komentarze

Znajdź swoją kategorię

2083 praktycznych artykułów - 324 ekspertów - 22 kategorii tematycznych

Weterynaria w Terenie

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.