Zmiany w receptach na leki psychotropowe obejmą lekarzy weterynarii - Vetkompleksowo - serwis Weterynarii w Praktyce

Zmiany w receptach na leki psychotropowe obejmą lekarzy weterynarii

recepty
fot. istock
Według Rozporządzenia Ministra Zdrowia ws. recept z dnia 23.12. 2020 r., do 30.06. 2021r. można wystawiać i realizować receptę według nowych, jak i starych przepisów, jednak potem wprowadza ono wiele zmian.

Które z nich są istotne dla lekarzy weterynarii?

Na pewno ta dotycząca recept na leki psychotropowe.

Według nowego rozporządzenia recepty na leki psychotropowe i odurzające muszą być wystawiane koniecznie w formie papierowej na formularzu posiadającym unikatowy numer ‒ kod kreskowy. Od tej pory lekarze weterynarii będą musieli pobierać numery identyfikujące recepty od adekwatnego Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego.

Jak podaje portal www.kierownik-apteki.plDziałanie to jest podyktowane koniecznością ułatwienia prowadzenia działań kontrolnych, a także ograniczeniem liczby występujących nieprawidłowości. W związku z tym nie będzie możliwe zrealizowanie jakiejkolwiek recepty, na której zostały przepisane leki psychotropowe bądź odurzające, jeśli nie będzie miała unikatowego numeru nadanego przez WIF, zakodowanego w postaci kodu kreskowego.*

Przeczytaj co jeszcze się zmienia w materiale źródłowym 🡇

*Źródło: Co nowego w receptach?

Czytaj także: Weterynaryjne e-recepty już niedługo?

Komentarze

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.