Od 26.04. do 02.05. trwa Europejski Tydzień Szczepień! - Vetkompleksowo - serwis Weterynarii w Praktyce

Od 26.04. do 02.05. trwa Europejski Tydzień Szczepień!

Europejski Tydzień Szczepień
fot. istock
Europejski Tydzień Szczepień (European Immunization Week – EIW) w tym roku obchodzony jest od 26 kwietnia do 2 maja pod hasłem „Zapobiegać. Ochraniać. Uodparniać”.

Europejski Tydzień Szczepień ma za zadanie zwiększyć zasięg szczepień dzięki podnoszeniu świadomości na temat ich znaczenia wśród społeczeństwa. Ponadto propaguje ideę, która mówi o tym, że szczepienia są kluczowe w celu zapobiegania chorobom oraz do ochrony życia.

Dlaczego warto szczepić zwierzęta? Kilka faktów na temat szczepień zwierząt udostępniło Polskie Stowarzyszenie Producentów i Importerów Leków Weterynaryjnych – Polprowet:

  • Czy wiesz, że dzięki szczepieniom udało się całkowicie wyeliminować księgosusz, zakaźną chorobę bydła?
  • Jest szansa, żeby przy pomocy szczepień przeciwko wściekliźnie wyeliminować całkowicie tę śmiertelną chorobę i groźną zoonozę do 2030 roku. Taki cel postawiły sobie WHO i OIE.
  • Wiele szczepionek dla ludzi wzięło swój początek od szczepionek dla zwierząt np. szczepionka p-ko HPV (wirusowemu zapaleniu szyjki macicy) jest na bazie wirusa brodawczycy bydła.

Źródło: https://www.facebook.com/polprowet

Źródło: Europejski Tydzień Szczepień

Czytaj także: Dziś weszło w życie Prawo o zdrowiu zwierząt – Rozp. 2016/429/UE

Komentarze

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.