Parazytozy zwierząt towarzyszących

Luty z parazytologią

W lutym publikujemy 5 artykułów z zakresu parazytologii, które przygotowali nasi eksperci – dr n. wet. Klaudiusz Szczepaniak oraz dr hab. Jakub Gawor.

Inwazje przedstawicieli Capillariidae u mięsożernych

Giardioza psów i kotów

Rzęsistkowice zwierząt towarzyszących

Trichurioza zwierząt towarzyszących

Zalecenia ekspertów dotyczące ochrony psów przeciwko inwazjom pasożytów wewnętrznych

Artykuły są otwarte dla naszych subskrybentów i prenumeratorów.

Nie masz subskrypcji? Wykup dostęp, a uzyskasz dostęp do wszystkich artykułów w serwisie.

Czy wiesz, że…

ESCCAP Polska jest Stowarzyszeniem, które działa pod egidą ESCCAP. Członkowie ESCCAP Polska to lekarze medycyny – specjaliści chorób zakaźnych i pasożytniczych oraz lekarze weterynarii specjalizujący się w parazytologii. ESCCAP Polska przygotowuje polskojęzyczne wersje przewodników dla lekarzy weterynarii oraz ulotki na temat zwalczania pasożytów dla właścicieli zwierząt.

ESCCAP (Europejska Rada ds. Parazytoz Zwierząt Towarzyszących) to grupa specjalistów – parazytologów z dziesięciu krajów europejskich.

ESCCAP jest niezależną organizacją non-profit, której celem jest propagowanie wśród lekarzy weterynarii i właścicieli zwierząt prawidłowych zasad zwalczania, tj. zapobiegania i leczenia pasożytów u psów, kotów oraz innych gatunków zwierząt towarzyszących człowiekowi.

ESCCAP opracowuje przewodniki, które mają być pomocne w podejmowaniu właściwych decyzji służących utrzymaniu zwierząt w stanie wolnym od pasożytów.

Więcej na stronie: https://www.esccap.pl/

Znajdź swoją kategorię

2550 praktycznych artykułów - 324 ekspertów - 22 kategorii tematycznych

Weterynaria w Terenie

Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.