Lista podstawowych leków dla kotów i psów WSAVA opublikowana w JSAP - Vetkompleksowo - serwis Weterynarii w Praktyce

Lista podstawowych leków dla kotów i psów WSAVA opublikowana w JSAP

Lista podstawowych leków dla kotów

Niedawno stworzona przez Therapeutics Guidelines Group (TGG) lista podstawowych leków dla kotów i psów WSAVA, została opublikowana w Journal of Small Animal Practice.

Jak mówi współprzewodniczący TGG, dr Paulo Steagall, zarówno WSAVA jak i TGG są szczęśliwi, że dostęp do ich listy leków podstawowych jest otwarty. Dzięki ogólnodostępnej formie lista ta jest bardziej wiarygodna i dostępna dla lekarzy weterynarii na całym świecie.

Wciąż priorytetowo traktowana jest pandemia COVID-19, jednak WSAVA i TGG starają się dalej pracować nad tym by ułatwiać lekarzom weterynarii dostęp do leków weterynaryjnych i kontynuować kampanię bardziej aktywnie gdy świat powróci do normalności.

Redaktor JSAP, dr Nicola Di Girolamo zapewnia, że kształcenie lekarzy weterynarii małych zwierząt i promowanie najlepszych praktyk to jedne z kluczowych celów Journal of Small Animal Practice. Dodaje, że są przekonani, iż publikując listę leków podstawowych WSAVA z dostępem dla każdego realizują oba te cele. Ma nadzieję, że publikacja tej listy będzie podstawą do rozwoju zrównoważonej i skutecznej opieki nad zwierzętami na całym świecie.

Lista leków podstawowych dla kotów i psów jest teraz dostępna do bezpłatnego pobrania na stronie internetowej WSAVA oraz pod linkiem: Pobierz listę podstawowych leków dla kotów i psów WSAVA

Źródło: WSAVA’s List of Essential Medicines for Cats and Dogs published in JSAP

Czytaj także: Nowe wytyczne nt. leczenia bólu u kotów od WSAVA Global Pain Council

Komentarze

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.