Krajowa Rada Lekarsko-Weterynaryjna o postępowaniu lekarzy weterynarii podczas epidemii - Vetkompleksowo - serwis Weterynarii w Praktyce

Krajowa Rada Lekarsko-Weterynaryjna o postępowaniu lekarzy weterynarii podczas epidemii

Prezes Krajowej Rady Lekarsko-Weterynaryjnej lek. wet. Jacek Łukaszewicz wystosował pismo do lekarzy weterynarii o postępowaniu w czasie epidemii koronawirusa.

Z uwagi na obowiązujący stan zagrożenia epidemiologicznego przypomina on o kierowaniu się wiedzą lekarsko-weterynaryjną odnośnie zabezpieczeń przed chorobami zakaźnymi w ZLZ.

Podkreśla jak ważne jest przestrzeganie zasad ochrony przed zakażeniem oraz prosi o przekazywanie tej wiedzy opiekunom zwierząt, którzy zgłaszają się do lecznicy – jest to obowiązek każdego lekarza weterynarii, zarówno pracodawców, jak i pracowników zakładów leczniczych dla zwierząt.

Przypomina również o podejmowaniu niezbędnych działań w celu zminimalizowania ryzyka zakażenia wirusem SARS-CoV-2 wszystkich osób przebywających w zakładzie leczniczym dla zwierząt.

Treść listu mogą Państwo przeczytać w naszej galerii oraz na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej.

Źródło: KRL-W O POSTĘPOWANIU LEK.WET. PODCZAS EPIDEMII KORONAWIRUSA

Czytaj również: Jako opiekun zwierzęcia domowego możesz mieć pytania dotyczące COVID-19

Galeria

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.