Zapraszamy na praktyczne Warsztaty Anestezjologiczne! - Vetkompleksowo - serwis Weterynarii w Praktyce

Zapraszamy na praktyczne Warsztaty Anestezjologiczne!

Weź udział w Warsztatach AnestezjologicznychLekarze coraz częściej chcą korzystać z nowoczesnych procedur anestezjologicznych, aby zwiększyć bezpieczeństwo anestezjologiczne u swoich pacjentów geriatrycznych. Aby to zrobić, potrzebna jest nie tylko znajomość odpowiednich schematów znieczuleń, ale także środków farmakologicznych nowej generacji. Podczas planowania znieczulenia należy wziąć też pod uwagę choroby współistniejące, które mogą występować u starszych pacjentów.

Poznaj naszego eksperta

warsztaty anestezjologiczneDr n. wet. Piotr Skrzypczak jest pracownikiem Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. W 2000 uzyskał tytuł specjalisty z zakresu chirurgii weterynaryjnej. Główny zakres zainteresowań obejmuje anestezjologię, kardiochirurgię i torakochirurgię małych zwierząt. Rokrocznie znieczula od 800 do 1000 zwierząt, a swoją obszerną wiedzą dzieli się podczas licznych konferencji i warsztatów.Podczas praktycznych warsztatów dowiesz się:

  • jakie modele znieczuleń zastosować w odniesieniu do pacjentów geriatrycznych,
  • jak redukować ryzyko powikłań kardiologicznych i oddechowych oraz minimalizować depresyjny wpływ środków do premedykacji i znieczuleń ogólnych na ciśnienie krwi i ośrodek oddechowy,
  • jak zapewnić zwierzęciu komfortowe i szybkie wybudzanie z narkozy ogólnej,
  • jakie są nowoczesne metody leczenia ostrego bólu będącego skutkiem zabiegu operacyjnego i działań lekarskich,
  • jak zastosować płynoterapię, uwzględniając specyfikę podawanych płynów i ich dawkowanie w zależności od rodzaju i typu zaburzenia,
  • jak szybko i precyzyjnie ocenić stan kliniczny pacjenta geriatrycznego, ze specjalnym uwzględnieniem szybkiej diagnostyki wydolności układu sercowo-naczyniowego i oddechowego.

Szczegółowy zakres tematyczny i więcej informacji na oficjalnej stronie wydarzenia.

warsztaty anestezjologiczne warsztaty anestezjologiczne

Komentarze

Znajdź swoją kategorię

1906 praktycznych artykułów - 324 ekspertów - 22 kategorii tematycznych

reklama

Weterynaria w terenie

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.