Vetoquinol – z pasji i oddania dla medycyny zwierząt - Vetkompleksowo - serwis Weterynarii w Praktyce

Vetoquinol – z pasji i oddania dla medycyny zwierząt

VETOQUINOL S.A. laureatem nagrody ANIMAL PHARM „NAJLEPSZA FIRMA EUROPEJSKA 2020”

Agencja Animal Pharm MARKIT IHS jest światowym liderem w zakresie krytycznych informacji, analiz i wiedzy specjalistycznej w celu tworzenia rozwiązań dla głównych branż i rynków, które napędzają gospodarki na całym świecie.
Nagrody przez nią przyznawane trafiają do wiodących i wyróżniających się firm rynku międzynarodowego.
Według Animal Pharm Vetoquinol wyróżnił się finansowo i zdywersyfikował swoje portfolio produktów. Co więcej, jego wyniki w ubiegłym roku były tym bardziej imponujące w kontekście panujących trudnych warunków w związku z pandemią.

Vetoquinol

Cyryl Przybył, dyrektor zarządzający Vetoquinol Biowet Sp. z o.o. w Gorzowie Wlkp., z wykształcenia ekonomista i finansista. Od ponad 20 lat związany z farmacją weterynaryjną. Prywatnie ojciec trójki dzieci, fan czarnego sportu i „sponsor” trzech kotów.

Na początku chciałabym w imieniu całej Redakcji pogratulować zdobytego tytułu. „Najlepsza firma europejska 2020” to ogromne wyróżnienie dla firmy Vetoquinol. Czy spodziewali się Państwo, że poprzedni rok zakończy się dla Was tak wielkim sukcesem?

Dziękuję. Rzeczywiście, czujemy się wyróżnieni. Poprzedni rok nie należał do łatwych. Tak jak wszyscy borykaliśmy się z niespotykanymi dotąd wyzwaniami. Skupialiśmy się przede wszystkim na zapewnieniu bezpieczeństwa naszym pracownikom i utrzymaniu ciągłości biznesu w covidowej rzeczywistości. Osiągnięcie spektakularnych wyników w tak trudnym roku cieszy więc podwójnie.

Co oznacza dla firmy Vetoquinol otrzymanie tej nagrody?

Z jednej strony jest to uznanie dla całego zespołu Vetoquinol w Europie za wspaniałą pracę, a z drugiej motywacja do osiągania kolejnych celów. Pracujemy w bardzo wdzięcznej branży, która daje wiele satysfakcji i radości z możliwości służenia zdrowiu i dobrostanowi zwierząt, a przez to także ludziom. Takie osiągnięcia jak Nagroda Animal Pharm na pewno uskrzydlają.

Rok 2020 zakończył się dla Vetoquinol bardzo dobrze – podniesienie sprzedaży, rozszerzenie gamy produktów. Jak udało się pomimo perturbacji na rynku związanych z sytuacja epidemiologiczną osiągnąć tak świetny wynik?

[Uśmiech] To nie jest kwestia tylko jednego roku. Na to składa się stabilna sytuacja firmy wypracowana dzięki konsekwentnemu wdrażaniu strategii we wszystkich obszarach.

Miało to także ogromny wpływ na poradzenie sobie z sytuacją epidemiczną. Jednym z priorytetów Vetoquinol są ludzie, którzy są naszym najcenniejszym kapitałem. Staramy się, żeby nasi współpracownicy, realizując powierzone im zadania, mogli rozwijać swoje talenty oraz pasje, a także żeby pracowali w bezpiecznych i komfortowych warunkach. Vetoquinol jest firmą rodzinną, należącą w większości do rodziny Frechin, i te rodzinne wartości są u nas bardzo żywe. Otacza nas wzajemna sympatia, współpraca i zaufanie. Wypracowane przez lata relacje pozwoliły zachować poziom współpracy w warunkach pracy na odległość, bez możliwości spotykania się. Oczywiście dopomógł tu postęp technologiczny oraz odpowiednia cyfryzacja, ale nie bez znaczenia była otwartość zespołów na aktywne korzystanie z innowacyjnych rozwiązań.

Komentarze

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.