WSAVA przedstawi zaktualizowane Globalne Wytyczne dotyczące bólu podczas Światowego Kongresu w 2022 roku - Vetkompleksowo - serwis Weterynarii w Praktyce

WSAVA przedstawi zaktualizowane Globalne Wytyczne dotyczące bólu podczas Światowego Kongresu w 2022 roku

globalne wytyczne dotyczące bólu
Zaktualizowana wersja jednych z najczęściej udostępnianych przez World Small Animal Veterinary Association (WSAVA) Globalnych Wytycznych ma zostać wprowadzona na tegorocznym Światowym Kongresie. Nowa edycja Wytycznych dotyczących rozpoznawania, oceny i leczenia bólu jest poddawana wzajemnej weryfikacji przed publikacją w Journal of Small Animal Practice (JSAP), oficjalnym czasopiśmie naukowym WSAVA. Wytyczne, stworzone przez Globalną Grupę ds. Bólu WSAVA (GPC), zostaną zaprezentowane członkom WSAVA podczas Światowego Kongresu, zanim zostaną udostępnione do bezpłatnego pobrania ze strony internetowej JSAP po ich zaakceptowaniu oraz ze strony internetowej WSAVA.

Wytyczne WSAVA dotyczące rozpoznawania, oceny i leczenia bólu dostarczą użytkownikom łatwych do wdrożenia, podstawowych informacji na temat skutecznego rozpoznawania i leczenia bólu w codziennej praktyce klinicznej u małych zwierząt. Stanowią one również wsparcie dla lekarzy weterynarii w każdym regionie świata, niezależnie od trudności z dostępnością leków, ponieważ dostarczają wskazówek, jak rozpoznawać i leczyć ból w tych sytuacjach. Rozwiązanie kwestii globalnych nierówności w dostępie do leków weterynaryjnych jest kluczowym priorytetem dla WSAVA i będzie omawiane podczas Światowego Kongresu na sesji Shaping the Future.

Celem Globalnej Rady ds. Bólu WSAVA, której przewodniczy dr Bea Monteiro i która składa się z zespołu światowych ekspertów, jest stworzenie globalnego środowiska dla zwierząt towarzyszących, w którym ból jest traktowany jako czwarty objaw życiowy i odpowiednio traktowany. Pierwsze Globalne Wytyczne zostały opublikowane w JSAP w 2014 roku i zostały pobrane z ich strony 53 000 razy. Są one również dostępne na stronie WSAVA, skąd tylko w tym roku zostały pobrane prawie 4 000 razy, wraz z szeregiem innych bezpłatnych zasobów.

Odbywający się w dniach 29-31 października w Limie w Peru, Światowy Kongres WSAVA oferuje bogaty program naukowy, w którym światowi eksperci analizują najnowocześniejsze metody i nowe trendy w opiece weterynaryjnej nad zwierzętami towarzyszącymi.

Źródło: WSAVA to Launch Updated Global Pain Guidelines during 2022 World Congress

Czytaj także: AAHA aktualizuje wytyczne dotyczące leczenia bólu u psów i kotów

Komentarze

Znajdź swoją kategorię

1906 praktycznych artykułów - 324 ekspertów - 22 kategorii tematycznych

reklama

Weterynaria w terenie

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.