Sześć kolejnych przychodni dołączyło do Grupy LuxVet
Trwa dynamiczny rozwój Grupy LuxVet. Polska platforma konsolidująca placówki weterynaryjne powiększyła się właśnie o sześć nowych przychodni. Każda z nich zyska pełne wsparcie operacyjne, administracyjne oraz kapitał na dalszy rozwój. Grupa planuje również budowę własnego szpitala referencyjnego w Warszawie.

Ostatnie miesiące były bardzo pracowite dla zespołu Grupy LuxVet. Na mocy podpisanych umów do Grupy dołączyło sześć placówek: warszawska Klinika Weterynaryjna Bemowo, Gdyński Szpital Weterynaryjny, Centrum Zdrowia Małych Zwierząt w Gorzowie Wielkopolskim, VetHouse Specjalistyczna Przychodnia Weterynaryjna w Lublinie, Przychodnia Weterynaryjna ORKA w Czechowicach-Dziedzicach oraz przychodnia Vets&Pets we Wrocławiu. W portfolio Grupy znalazła się również firma szkoleniowa Perfect-Vet.
Wsparcie administracyjne i inwestycje w rozwój
Grupa będzie wspierać rozwój każdej z placówek, inwestując środki w odświeżenie wnętrz, zakup sprzętu, tworzenie nowych gabinetów, szkolenia dla obecnych zespołów ─ w tym szeroko rozumiany rozwój specjalizacji ─ oraz zatrudnienie dodatkowego personelu. Zakres inwestycji określany jest wspólnie z dotychczasowymi właścicielami i menedżerami placówek, w oparciu o ich doświadczenia, a także analizy rynku przeprowadzane przez Grupę LuxVet.

Takie działania zostały już zrealizowane m.in. w warszawskiej Psychodni, która w wyniku przeprowadzonej przez Grupę rozbudowy powiększyła się dwukrotnie, zyskując dodatkowe gabinety, co umożliwiło rozszerzenie oferty medycznej. Dodatkowo w nowej części stworzona została przestronna recepcja, osobne poczekalnie dla psów i kotów, pomieszczenia biurowe i socjalne oraz nowa przestrzeń sklepowa. Grupa LuxVet zainwestowała również w sprzęt medyczny, doposażając Psychodnię między innymi w laser wysokoenergetyczny, zestaw narzędzi do zabiegów chirurgii małoinwazyjnej, unit stomatologiczny, zestaw stomatologicznej radiografii pośredniej; a także wyposażyła nową, większą część szpitalną.

W nowych placówkach LuxVet dokonuje również modernizacji infrastruktury informatycznej oraz umożliwia przychodniom korzystanie z niższych cen u dostawców, dzięki zakupom grupowym. Ponadto każda z placówek otrzyma wsparcie w obszarze administracji, księgowości i marketingu. Dzięki temu zespoły będą mogły skupić się na pomocy pacjentom i rozwoju opieki medycznej. Zgodnie z filozofią działania Grupy, nie będzie ona ingerować w stosowane w przychodniach procedury medyczne. Placówki zachowają również swoje dotychczasowe nazwy oraz logotypy.
– Nasz model współpracy opiera się na partnerstwie i indywidualnym podejściu. Dołączają do nas placówki o uznanych lokalnych markach, w których pracują doświadczone, ambitne zespoły. Nie chcemy zmieniać tego, co dobrze działa, wprowadzać sztucznych ograniczeń czy na siłę „usieciawiać”. Naszą rolą jest przede wszystkim umożliwienie im dalszego rozwoju – poprzez odciążenie w kwestiach administracyjno-zarządczych oraz inwestowanie w nowe usługi i specjalizacje. – mówi Piotr Zajączkowski, Prezes Grupy LuxVet.
Budowa sieci referencyjnej
Rozwój specjalizacji pomoże przychodniom lepiej odpowiadać na potrzeby pacjentów, zwiększy ich konkurencyjność na lokalnych rynkach, a także przyczyni się do powstania sieci referencyjnej – grupy powiązanych ze sobą placówek weterynaryjnych, które w przyszłości będą mogły przekazywać sobie wzajemnie pacjentów na specjalistyczne badania, konsultacje czy zaawansowane zabiegi. W sieci znajdzie się również nowoczesna całodobowa klinika weterynaryjna (potocznie zwana szpitalem referencyjnym), którą Grupa LuxVet zamierza otworzyć w przyszłym roku w Warszawie.
– Jesteśmy na końcowym etapie wyboru lokalizacji pod pierwszy szpital, który powstanie w przyszłym roku w Warszawie. Naszą ambicją jest zapewnienie nowoczesnej i w pełni kompleksowej opieki weterynaryjnej, a także stworzenie prestiżowych miejsc pracy. – dodaje Piotr Zajączkowski.
Prestiżowe miejsca pracy to według Grupy takie stanowiska, na których personel otrzymuje nie tylko konkurencyjne wynagrodzenie i istotne benefity pozapłacowe, takie jak prywatna opieka medyczna, ale przede wszystkim ma możliwość wszechstronnego rozwoju zawodowego. W tym celu LuxVet tworzy ścieżki kariery, programy szkoleń oraz projekty wymiany wiedzy – zarówno wewnątrz Grupy, jak i z partnerami międzynarodowymi. Jednym z nich jest iberyjska sieć UnaVets, która w ciągu niespełna 3 lat skonsolidowała 85 placówek weterynaryjnych w Hiszpanii i Portugalii, a w czerwcu otworzyła w Madrycie swój pierwszy szpital referencyjny. Sieć UnaVets jest wspierana kapitałowo przez amerykański fundusz Oaktree Capital Management, który – wraz z polskim Cornerstone Investment Management ─ zainwestował również w rozwój Grupy LuxVet.
– Polski rynek weterynaryjny jest nadal niezwykle rozdrobniony, a właściciele klinik niejednokrotnie łączą funkcje lekarza, menedżera, księgowego i kadrowego. Kraje Europy Zachodniej i USA są już innym etapie rozwoju. Przykład UnaVets, a także innych podobnych sieci z Europy Zachodniej czy USA, pokazuje, że konsolidacja znacząco przyspiesza rozwój branży, umożliwia wprowadzanie nowoczesnych rozwiązań medycznych, realizację niedostępnych wcześniej zabiegów, usprawnia zarządzanie, a w efekcie poprawia jakość obsługi pacjenta oraz komfort pracy zespołów. Działając w grupie możemy rozwijać się znacznie szybciej oraz dużo bardziej ambitnie, niż w pojedynkę. – podsumowuje Prezes LuxVet.
Aktualnie w Grupie LuxVet jest osiem przychodni weterynaryjnych. Trwają zaawansowane rozmowy z kolejnymi. Grupa zamierza w ciągu kilku lat stworzyć sieć 150-200 placówek w Polsce, inwestując kwotę około 100-150 mln euro.
Mogą zainteresować Cię również
POSTĘPOWANIA
w weterynarii