Stany nagłe... - najnowsza publikacja "Weterynarii w Praktyce" już w sprzedaży! - Vetkompleksowo - serwis Weterynarii w Praktyce

Stany nagłe… – najnowsza publikacja „Weterynarii w Praktyce” już w sprzedaży!

W książce:

  • ponad 500 stron wypełnionych praktyczną wiedzą,
  • procedury i schematy leczenia oraz stabilizacji pacjentów w stanach nagłych oraz najczęstsze przypadki wymagające szybkiego reagowania,
  • kompleksowe opracowania dotyczące zagadnień stanów bezpośredniego zagrożenia życia pacjentów weterynaryjnych,
  • treści przygotowane przez specjalistów uzupełnione o algorytmy postępowania, tabele oraz bogatą dokumentację zdjęciową,
  • czytelne wyróżnienie najważniejszych informacji oraz ciekawa oprawa graficzna o przejrzystym układzie treści.

Książka Stany nagłe w medycynie weterynaryjnej psów i kotów jest publikacją, którą tworzyliśmy z myślą zarówno o młodych lekarzach weterynarii, którzy zaczynają swoją pracę kliniczną, jak i doświadczonych praktykach, którzy w swojej pracy spotkali się z niejednym trudnym przypadkiem.

Przygotowana pozycja zbiera w jednym miejscu informacje niezbędne lekarzom weterynarii w pracy z pacjentami w stanach nagłych. Omawia proces diagnostyczny oraz terapeutyczny z ujęciem w przejrzysty sposób leczenia pacjentów, w tym koniecznej farmakoterapii.

Wiedzę zebraną w książce przedstawiono tak, aby stała się ona wsparciem w codziennym funkcjonowaniu każdego zakładu leczniczego dla zwierząt.

Kilka słów od redaktora książki:

Podręcznik Stany nagłe w medycynie weterynaryjnej psów i kotów jest pozycją skierowaną zarówno dla praktykujących lekarzy weterynarii, jak i dla studentów medycyny weterynaryjnej. Lekarze klinicyści mają często do czynienia z sytuacjami nagłymi, bezpośrednio zagrażającymi życiu zwierząt. Nierzadko zdarzają się sytuacje powypadkowe, w których należy dokonać szybkiej analizy i wdrożyć jak najszybciej działania lekarskie w celu stabilizacji pacjenta i przygotowania go niezwłocznie do odpowiedniego zabiegu chirurgicznego.

Kolejną rzeczą często zdarzającą się w medycynie weterynaryjnej są zatrucia rożnymi substancjami chemicznymi oraz roślinami, które bywają szczególnie niebezpieczne dla kotów. Przy pewnych zatruciach poszczególnymi substancjami chemicznymi nie ma możliwości podania odtrutki, dlatego należy postępować w sposób objawowy, co klarownie przedstawia niniejsza publikacja.

Bardzo ważną rzeczą jest odpowiednie postępowanie u pacjentów neonatologicznych oraz pediatrycznych w stanach bezpośrednio zagrażających ich życiu, gdyż procedury diagnostyczne i tok dalszego postępowanie różnią się od tych w przypadku dorosłych pacjentów.

Podręcznik w przejrzysty sposób został podzielony na poszczególne podrozdziały opisujące charakterystyczne objawy stanów nagłych, często bezpośrednio zagrażających życiu psów i kotów. jak również niezbędne procedury diagnostyczne, jakie niezwłocznie należy wykonać w pierwszej kolejności, oraz te, które mogą zostać wykonane po wstępnej stabilizacji pacjenta. Napad drgawkowy u psów i kotów zwykle staje się swojego rodzaju „wyzwaniem diagnostycznym” oraz „terapeutycznym”  dla lekarzy, którzy nie zawsze mogą po wstępnym ustabilizowaniu takiego pacjenta wykonać na miejscu szerszej diagnostyki, która zazwyczaj wykonywana jest w weterynaryjnych ośrodkach referencyjnych w celu postawienia precyzyjnej diagnozy.

Autorzy poszczególnych rozdziałów w przejrzysty sposób opisują poszczególne schematy postępowania, często w postaci klarownie wykonanych algorytmów, co pozwala na szybki dostęp i wdrożenie specjalistycznych procedur postępowania lekarskiego w odniesieniu do poszczególnych sytuacji, które mogą bezpośrednio zagrażać zdrowiu i życiu naszych pacjentów.

dr n. wet. Maciej Grzegory
specjalista chorób psów i kotów,
członek Polskiego Stowarzyszenia Lekarzy Weterynarii Małych Zwierząt,
Katedra Chorób Wewnętrznych z Kliniką Koni, Psów i Kotów,
Wydział Medycyny Weterynaryjnej, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu

Zapraszamy do naszego sklepu dlaspecjalistow.pl – kup teraz!

W ofercie dla prenumeratorów „Weterynarii w Praktyce” książka dostępna w promocyjnej cenie.
Zostań naszym prenumeratorem i skorzystaj ze specjalnej oferty.

Komentarze

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.