Raport FEDIAF o zwierzętach domowych - Vetkompleksowo - serwis Weterynarii w Praktyce

Raport FEDIAF o zwierzętach domowych

Na terenie Europy stale rośnie liczba gospodarstw domowych, w których zwierze staje się nieodzowną częścią rodziny. Obecnie jest ich aż 85 mln., z czego ponad 17 mln znajduje się na terenie Polski. Oznacza to, że członkiem prawie połowy gospodarstw domowych w Polsce jest co najmniej jedno zwierzę domowe. Raport FEDIAF potwierdza to co widoczne jest już od dłuższego czasu – Europejczycy kochają zwierzęta i nie wyobrażają sobie bez nich życia. Przedstawione statystyki prezentują dane za rok 2019.

Badacze podczas przygotowania raportu spotykali się coraz częsciej z zmianą w zakresie nazewnictwa. Zwierzę zastępowano mianem towarzysz, przyjaciel, członek rodziny, co przekłada się na to, że znacząca część opiekunów deklaruje zwiększanie wydatków na swoich towarzyszy oraz dbanie o nich z równa starannością i miłością, jak w wypadku innych członków rodziny. Doceniając tym samym wartość prawidłowego żywienia i dbania o zdrowie naszych czworonożnych przyjaciół.

Raport FEDIAF potwierdza także wzrost wartości rynków weterynaryjnego oraz leków, preparatów oraz karm dla zwierząt.

Co roku FEDIAF dokonuje przeglądu danych stowarzyszeń członkowskich dotyczących trendów rynkowych i populacyjnych. Liczby są uderzającym dowodem wagi, jaką Europejczycy przywiązują do opieki nad swoimi towarzyszami.

Oto kilka najważniejszych informacji z raportu.

Dane dotyczące Europy:

  • 85 milionów gospodarstw domowych posiada zwierzę domowe (38% wszystkich gospodarstw domowych),
  • Roczny obrót produktami dla zwierząt domowych wyniósł 21 mld Euro,
  • Roczny wolumen sprzedaży karmy dla zwierząt domowych wyniósł 8,5 miliarda ton,
  • Roczna stopa wzrostu branży karmy dla zwierząt domowych to 2,6%,
  • Usługi i produkty powiązane ze zwierzętami domowymi są wyceniane na 19,7 mld Euro.

Zapraszamy do zapoznania się z całością raportu na stronie FEDIAF.

Komentarze

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.