Naukowcy z UPWr kierownikami specjalizacji dla Lekarzy Weterynarii - Vetkompleksowo - serwis Weterynarii w Praktyce

Naukowcy z UPWr kierownikami specjalizacji dla Lekarzy Weterynarii

Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu
20 lutego 2021 r. odbyło się posiedzenie Komisji do Spraw Specjalizacji Lekarzy Weterynarii, na którym wybrano Krajowych Kierowników Specjalizacji w wybranych obszarach.

Spośród 19 wybranych kandydatów, aż czterech z nich to specjaliści z Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu:

  • Pan prof. dr hab. dr h.c. Krzysztof Kubiak został Krajowym Kierownikiem specjalizacji nr 4 w obszarze „Choroby psów i kotów”. Pan Profesor jest Specjalistą chorób psów i kotów oraz byłym dziekanem Wydziału Medycyny Weterynaryjnej UPWr.
  • Pan dr hab. Paweł Chorbiński, prof. uczelni został Krajowym Kierownikiem specjalizacji nr 9 w obszarze „Choroby owadów użytkowych”. Jest Specjalistą w zakresie chorób owadów użytkowych oraz członkiem Pszczelniczego Towarzystwa Naukowego.
  • Pan prof. dr hab. Jan Twardoń został Krajowym Kierownikiem specjalizacji nr 11 w obszarze „Rozród zwierząt”. Jest Specjalistą z zakresu rozrodu zwierząt i Prezesem Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Nauk Weterynaryjnych.
  • Pan prof. dr hab. Zdzisław Kiełbowicz został Krajowym Kierownikiem specjalizacji nr 12 w obszarze „Chirurgia weterynaryjna”. Jest Kierownikiem Katedry i Kliniki Chirurgii Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu i Specjalistą z zakresu chirurgii, który współpracuje również ze specjalistami z zakresu medycyny człowieka.

Jak wspomina uczelnia w poprzednim roku naukowcy z UPWr również wchodzili w skład Komisji ds. Specjalizacji Lekarzy Weterynarii.

Komisja działa od 25 lat i gromadzi 26 specjalistów – autorytetów w wybranych dziedzinach medycyny weterynaryjnej. Zostają oni powołani na 4 letnią kadencję i odpowiadają m.in. za ustalanie programów szkoleń specjalizacyjnych i kontrolę ich poziomu oraz powoływanie zespołów egzaminacyjnych i ustalanie terminów egzaminów.

Źródło:

Czytaj także: Prof. Stanisław Winiarczyk wybrany wiceprezesem KRL-W

Komentarze

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.