E-recepty – czy dotyczą lekarzy weterynarii? - Vetkompleksowo - serwis Weterynarii w Praktyce

E-recepty – czy dotyczą lekarzy weterynarii?

8 stycznia 2020 roku wszedł w życie obowiązek wystawiania recept w formie elektronicznej. Już od kilku tygodni zapowiadano w mediach, że ten dzień będzie przełomem dla systemu ochrony zdrowia.

Farmaceuci podchodzili do całego zamieszania sceptycznie – twierdzili, że zmiany nie będą tak spektakularne jak było to zapowiadane, gdyż lekarze wciąż mają przyzwolenie od Ministra Zdrowia na wypisywanie recept w formie papierowej i na pewno będą z niego korzystać.

Resort zdrowia zgadza się na ustępstwa takie jak wypisywanie recept tradycyjnych w przypadku: wypisywania recept dla siebie i bliskich, w przypadku awarii prądu, czy problemach z internetem.

Grupą, która wciąż może wystawiać recepty w formie papierowej są lekarze weterynarii.

Jak poinformował na stronie Śląskiej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej Prezes Rady lek. wet. Krzysztof Orlik:

W związku z licznymi pytaniami informuję (informacja uzyskana od Prezesa Śląskiej Izby Aptekarskiej), że lekarze weterynarii nie są zobowiązani do wystawiania e-recept oraz jak na razie nie przewiduje się zmian w wystawianiu przez lekarzy wetrynarii recept do realizacji w aptekach.

Źródło: Śląska Izba Lekarsko-Weterynaryjna

Czytaj także: Lekarze Weterynarii przywróceni na listę zawodów deficytowych

Komentarze

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.