American staffordshire terrier – rasa psów z predyspozycją do licznych chorób dziedzicznych - Vetkompleksowo - serwis Weterynarii w Praktyce

American staffordshire terrier – rasa psów z predyspozycją do licznych chorób dziedzicznych

Streszczenie

W opracowaniu przedstawiono predyspozycje do występowania chorób dziedzicznych u psów rasy american staffordshire terrier. Rasa ta cieszy się na świecie i w Polsce dużą popularnością. Znajomość chorób dziedzicznych wśród lekarzy weterynarii nie jest powszechna, ale prawidłowe rozpoznawanie tych chorób i decyzje dotyczące postępowania z dotkniętymi przez nie zwierzętami są niezwykle istotne i dla pojedynczych osobników, i dla całej rasy w przyszłości.

Słowa kluczowe

american staffordshire terrier, choroby dziedziczne, wskazania kliniczne

Abstract

The paper describes predispositions to hereditary diseases in American Staffordshire Terrier, a very popular breed in Poland and in the world. The knowledge of hereditary diseases among veterinarians is not widespread, but a proper recognition of these diseases and decisions on how to handle affected animals are extremely important for both a single animal and the entire breed in future.

Keywords

American Staffordshire Terrier, hereditary diseases, clinical guidelines

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp do artykułu tylko dla zalogowanych użytkowników z wykupioną subskrypcją.
zaloguj się zarejestruj się

Komentarze

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.