XI Międzynarodowa Konferencja Radiologiczno-Chirurgiczna - Vetkompleksowo - serwis Weterynarii w Praktyce

XI Międzynarodowa Konferencja Radiologiczno-Chirurgiczna

11 grudnia 2021 roku w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie miała miejsce XI Międzynarodowa Konferencja Radiologiczno-Chirurgiczna organizowana przez firmę Provet we współpracy z SGGW oraz ze Stowarzyszeniem Śląska Poliklinika Weterynaryjna.

Prelegentami wydarzenia byli: prof. dr hab. Marek Galanty, prof. Christopher Lamb, dr n. wet. Piotr Trębacz oraz dr n. wet. Iwona Starczewska.

Prof. Christopher Lamb jako pierwszy przybliżył uczestnikom aż 5 tematów: „Wykorzystanie tomografii komputerowej w diagnostyce chorób nosa u psów i kotów”, „Diagnostykę tomograficzną polipów zapalnych nosa i gardła u kotów”, „Wykorzystanie tomografii komputerowej w diagnostyce chorób płuc psów i kotów”, „Wykorzystanie tomografii komputerowej w diagnostyce zaburzeń naczyniowych u psów i kotów”, „Wartość badań natywnych i kontrastowych w diagnostyce tomograficznej”.

W dalszej części Konferencji swoimi wykładami raczyli nas nasi rodzimi specjaliści – prof. dr hab. Marek Galanty i dr n. wet. Piotr Trębacz („Anomalie naczyń układu wrotnego u psów i kotów”, „Diagnostyka i leczenie chirurgiczne idiopatycznego chłonkopiersia u psów i kotów”) oraz dr n. wet. Iwona Starczewska ze swoim przemówieniem na temat epidemiologii i leczenia chirurgicznego polipów zapalnych ucha środkowego kotów.

W wydarzeniu wzięło udział aż 286 osób. W trakcie spotkania rozlosowano tradycyjnie nagrody książkowe ufundowane przez wydawnictwo EDRA URBAN & PARTNER. Organizatorzy już teraz zapraszają na kolejną odsłonę konferencji, która jest zaplanowana na 10.12.2022 r.

Opracowała: Karolina Osys

Znajdź swoją kategorię

1983 praktycznych artykułów - 324 ekspertów - 22 kategorii tematycznych

reklama

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.