Podsumowanie cyklu spotkań ONCO Academy 2019! - Vetkompleksowo - serwis Weterynarii w Praktyce

Podsumowanie cyklu spotkań ONCO Academy 2019!

Podsumowanie cyklu spotkań ONCO Academy − Choroby nowotworowe małych zwierząt w praktyce klinicznej − kurs podstawowy onkologii 2019

Za nami 4 spotkania z cyklu ONCO Academy 2019, stworzone dla praktykujących lekarzy weterynarii. Dzięki popularności i dobrym odbiorze poprzedniej edycji organizatorzy zdecydowali się na stworzenie następnej, w której przyjrzeli się kolejnym chorobom nowotworowym zwierząt towarzyszących.

Zeszłoroczne spotkania skupiły się na kompleksowym przedstawieniu uczestnikom tematu nowotworów kości (od spojrzenia patologa do leczenia i rokowania), na postępowaniu chirurgicznym, guzach śledziony, czerniakach w różnych lokalizacjach oraz nowotworach układu chłonnego. Wszystkie spotkania zostały poprowadzone przez zespół lekarzy praktyków, którzy codziennie zmagają się z chorobami nowotworowymi zwierząt. Zebrania odbywały się w formie kursu podstawowego onkologii w formie całodniowego szkolenia.

Wykładowcami Akademii byli:
dr n. wet. Dariusz Jagielski – Przewodniczący Sekcji Onkologii PSLWMZ,
lek. wet. Leonard Gugała – Z-ca Przewodniczącego Sekcji Onkologii PSLWMZ,
dr hab. Rafał Sapierzyński, prof. nadzw. SGGW,
dr n. wet. Wojciech Hildebrand
oraz lek. wet. Małgorzata Wilkowska.

Prowadzący dzielili się swoimi doświadczeniami oraz prezentowali wyniki aktualnych badań naukowych i klinicznych w zakresie onkologii. Byli niezwykle zaangażowani w tematykę spotkań, a ze względu na ich seminaryjny charakter, byli również do bezpośredniej dyspozycji uczestników poprzez możliwość zadawania im pytań w trakcie wykładu, dyskusje podczas przerw kawowych oraz szerokie omawianie przypadków klinicznych. Dzięki takim możliwościom uczestniczący w wydarzeniu lekarze weterynarii mieli szanse rozwiać swoje wątpliwości na wybrane tematy u samego źródła.

Spotkania odbyły się kolejno w:

  • Gdańsku (19 maja),
  • Poznaniu(26 maja),
  • Łodzi (22 września)
  • oraz Katowicach (27 października).

Ponadto Podczas XXVII Międzynarodowego Kongresu Medycyny Weterynaryjnej Małych Zwierząt Polskiego Stowarzyszenia Lekarzy Weterynarii Małych Zwierząt miały miejsce dodatkowe warsztaty, będące podsumowaniem i uzupełnieniem cyklu.

ONCO Academy zostało zorganizowane przy znacznym wsparciu: Boehringer Ingelheim, AB Science, IDEXX Laboratories oraz „Weterynarii w Praktyce”. Wydarzenie swoim patronatem objął również PSLWMZ.

Podsumowując, 2019 rok był zdecydowanie dobrym rokiem dla ONCO Academy, co potwierdza ogromne zainteresowanie uczestników kolejnymi spotkaniami. Niewątpliwie skłania to zarówno wykładowców, jak i organizatorów do organizacji kolejnej edycji tego wydarzenia.

Opracowała: Karolina Osys

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.