MSD Animal Health uruchamia Experience Center w celu popularyzacji innowacyjnych rozwiązań technologicznych

MSD Animal Health uruchamia Experience Center w celu popularyzacji innowacyjnych rozwiązań technologicznych

24 kwietnia 2024 r. MSD Animal Health ogłosiła otwarcie Experience Center. Jednostka została powołana w celu prezentowania rozwiązań firmy w zakresie identyfikacji i monitorowania zdrowia zwierząt. Jej działalność będzie wspomagać hodowców i lekarzy weterynarii w poznawaniu najnowszych rozwiązań technologicznych wspierających hodowlę i produkcję zwierzęcą. Centrum, zlokalizowane w zakładzie produkcyjnym firmy w Psarach Małych (woj. wielkopolskie), to element dalszego rozwoju MSD Animal Health w Europie Środkowej.

Uroczyste otwarcie zgromadziło wielu gości. Jak podkreślił Henrique Casagrande, dyrektor zarządzający regionem Europy Centralnej w MSD Animal Health, Polska jest dla MSD Animal Health istotnym europejskim rynkiem o znaczącym potencjale. Firma od lat zwiększa w Polsce skalę działalności, zarówno pod kątem inwestycji infrastrukturalnych, jak również zwiększania zatrudnienia – które tylko w ostatnim roku wzrosło o blisko 10%. – Cieszymy się, że możemy ogłosić uruchomienie Experience Center: to pierwsza tego typu inicjatywa MSD Animal Health w Europie Środkowej – powiedział.

Experience Center prezentuje rozwiązania technologiczne firmy, produkowane w zakładzie specjalistyczne produkty służą do identyfikacji i monitorowania zdrowia zwierząt. Produkcja fabryki pokrywa 15% światowego zapotrzebowania na urządzenia tego typu. Roczna produkcja fabryki wynosi ok. 400 mln kolczyków dla zwierząt gospodarskich: bydła, owiec, kóz i innych zwierząt. W ofercie MSD Animal Health znajduje się ok. 400 typów tych produktów – to m.in. kolczyki wizualne, elektroniczne czy służące do pobierania tkanki z ucha pod kątem badań genomowych. W ofercie są również mikroczipy dla zwierząt towarzyszących i koni.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się także przedstawiciele Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka, wiodącej organizacji branżowej o blisko 30-letnim dorobku, która zrzesza 11 000 członków – hodowców indywidualnych, gospodarstwa państwowe, spółdzielcze i dzierżawione. Podczas uroczystego otwarcia Experience Center, MSD Animal Health oraz Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka podpisali Kartę Współpracy. W myśl jej zapisów, MSD Animal Health oraz Federacja będą wspólnie udzielać wsparcia doradczego i technologicznego kierowanego dla hodowców bydła mlecznego i producentów mleka.

– Cieszymy się, że wspólnie z tak kluczowym partnerem, jakim jest MSD Animal Health, będziemy propagowali wiedzę i dobre praktyki w hodowli bydła w Polsce – powiedział Piotr Doligalski, wiceprezydent Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka.

Materiał powstał na podstawie komunikatu prasowego MSD Animal Health

Znajdź swoją kategorię

2679 praktycznych artykułów - 324 ekspertów - 22 kategorii tematycznych

Weterynaria w Terenie

Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.