Konferencja Kardiologiczna Online – z myślą o kształceniu i dzieleniu się wiedzą - Vetkompleksowo – serwis dla lekarzy weterynarii

Konferencja Kardiologiczna Online – z myślą o kształceniu i dzieleniu się wiedzą

Kardiologia od zawsze jest tematem bliskim naszemu sercu, tym bardziej cieszy nas, że dzięki przygotowaniu panelu wykładowego online mogliśmy dotrzeć do tak szerokiego grona odbiorców. Konferencja Kardiologiczna Online zgromadziła przed monitorami prawie 300 uczestników z całej Polski, którzy 13 lutego 2021 r. przez 6,5 godziny mogli przysłuchiwać się wykładom specjalistów i rozwiewać na żywo swoje wątpliwości odnośnie omawianych tematów, biorąc udział w panelu pytań i odpowiedzi.

Celem konferencji było to, aby w ciekawy i przystępny sposób przedstawić praktyczną wiedzę z zakresu kardiologii weterynaryjnej. Jesteśmy dumni, że Konferencja Kardiologiczna Online pomogła nam dotrzeć z najświeższą wiedzą do tak licznej grupy lekarzy weterynarii małych zwierząt oraz studentów medycyny weterynaryjnej zainteresowanych tematyką kardiologiczną. Uczestnicząc w wykładach naszych prelegentek, mieli oni szansę spędzić sobotę wypełnioną praktyczną wiedzą i ciekawymi przypadkami, a panel dyskusyjny, który był uruchamiany każdorazowo po zakończeniu wykładu, umożliwił przeanalizowanie z naszymi ekspertkami najnowszych informacji teoretycznych i praktycznych na temat postępowania u pacjentów kardiologicznych, jak również przyniósł odpowiedzi na pytania nurtujące uczestników przygotowanego przez nas wydarzenia online. Dziękujemy, że byliście z nami!

W tym miejscu chcemy podziękować również naszym wykładowczyniom: prof. dr hab. Agnieszce Noszczyk-Nowak, dr n. wet. Urszuli Bartoszuk oraz lek. wet. Annie Włodarczyk, dzięki którym Konferencja Kardiologiczna Online została wypełniona tematyką klasyfikacji chorób serca w ujęciu praktycznym, znaczenia diagnostyki w kardiologii z uwzględnieniem ciekawych przypadków oraz osi sercowo-nerkowej i płynoterapii w chorobach serca. Współpraca z tymi specjalistkami dzięki ich profesjonalnemu podejściu była dla nas jak zwykle ogromną przyjemnością. Swój wkład we wzbogacenie panelu wykładowego miały także współpracujące z nami firmy. Dr n. wet. Sybilla Berwid-Wójtowicz (Nestlé Purina) w swojej prelekcji postawiła w zupełnie nowym świetle zalecenia dietetyczne dla pacjentów kardiologicznych, w drugiej części dnia lek. wet. Magdalena Jurewicz (Boehringer Ingelheim) omówiła w swoim wykładzie najnowsze wytyczne dotyczące leczenia chorób serca u psów.

Przy okazji wydarzenia mieliśmy szansę oddać w ręce uczestników numer specjalny „Weterynarii w Praktyce” dedykowany kardiologii. Wydanie to było poświęcone kompleksowej opiece kardiologicznej wybranych jednostek chorobowych, z myślą o kształceniu i dzieleniu się wiedzą.

Już teraz zapraszamy na kolejne organizowane przez naszą redakcję wydarzenia.

Do zobaczenia online!

Znajdź swoją kategorię

2376 praktycznych artykułów - 324 ekspertów - 22 kategorii tematycznych

Parazytologia
Parazytologia
reklama

Weterynaria w Terenie

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.