I Sympozjum Dermatologiczne online. Jakie tajemnice kryje w sobie skóra? - Vetkompleksowo - serwis Weterynarii w Praktyce

I Sympozjum Dermatologiczne online. Jakie tajemnice kryje w sobie skóra?

W przedostatnią niedzielę czerwca zagłębiliśmy się w tematykę problemów układu immunologicznego, chorób ogólnoustrojowych, czynników dziedzicznych w odniesieniu do tego, co jest ich widocznym na zewnętrznej powłoce ciała symptomem. Skóra jest narzędziem pozwalającym zaobserwować przejawy problemów, których źródło znajduje się wewnątrz organizmu pacjentów. Pomimo zróżnicowanej etiologii problemów dermatologicznych to skóra często bywa zwierciadłem, w którym odbija się to, co niedostrzegalne dla oka. Ta myśl stała się podwaliną, na której postanowiliśmy stworzyć I Sympozjum Dermatologiczne online.

O dogłębną analizę tematyki zespołu Cushinga, genodermatoz, problemów z układem immunologicznym oraz sprawdzenie, gdzie kryje się prawda w kociej dermatologii, jak również uważne przyjrzenie się ekstremalnym przypadkom dermatologicznym poprosiliśmy czołowych polskich dermatologów weterynaryjnych, którzy stworzyli wspólnie program Sympozjum, uwzględniając w nim objawy skórne jednostek chorobowych, które początkowo dla nich samych były niejednokrotnie zagadką. Prelegenci, wśród których znaleźli się dr n. wet. Agnieszka Cekiera oraz dr hab. Marcin Szczepanik i dr hab. Piotr Wilkołek, z ogromnym zaangażowaniem dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem z uczestnikami zgromadzonymi przed monitorami. Wykłady naszych specjalistów były poprzeplatane prezentacjami wspierających nas firm, co uzupełniało tematykę zawartą w wykładach o informacje na temat możliwości profilaktycznych, terapeutycznych i dietetycznych, które można wykorzystać w konfrontacji z problemami dermatologicznymi.

Sympozjum Dermatologiczne online było dla nas niesamowitą szansą do wsparcia edukacji lekarzy weterynarii, tym bardziej cieszą nas pozytywne opinie, które trafiły do nas po jego zakończeniu. Dziękujemy za wszystkie ciepłe słowa, potwierdzają one, że również w waszym ujęciu wszystkie nasze przygotowania i ciężka praca dały spodziewany efekt w postaci wartościowego merytorycznie wydarzenia, na którym po prostu warto było być.

Cieszymy się, że grupa uczestników Sympozjum była tak szeroka, znaleźli się w niej zarówno ci, którzy dopiero rozpoczynają swoją pracę z pacjentami dermatologicznymi, jak i doświadczeni lekarze, którzy chcieli poszerzyć swoją wiedzę. Na całe wydarzenie zarejestrowało się ponad 200 osób! W niedzielę mieliśmy przyjemność na żywo gościć w naszym pokoju konferencyjnym 145 uczestników. Tych, którzy pomimo rejestracji nie mogli być z nami 20 czerwca, zapraszamy na www.vetkompleksowo.pl, gdzie są dostępne wszystkie materiały – hasło dostępu każdy uczestnik otrzymał w osobnej wiadomości po zakończeniu wydarzenia. Możecie z nich korzystać bez ograniczeń przez najbliższy kwartał. Zapraszamy do naszego serwisu oraz na kolejne wydarzenia organizowane przez nasza redakcję. Do zobaczenia!

Dziękujemy!

Chcemy serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom sympozjum dermatologicznego, wydarzenie to przygotowywaliśmy z myślą o was.

Jesteśmy wdzięczni naszym prelegentom, to dzięki nim i ich zaangażowaniu całe wydarzenie stało na tak wysokim poziomie merytorycznym i było wypełnione niesamowitą dawką wiedzy dostępnej na wyciągnięcie ręki.

Podziękowania kierujemy również do naszym partnerów oraz sponsorów, którzy wspierali nas w tym dniu:

 

_vetkompleksowo_sympozjum_dermatologiczne_online_vetkompleksowo_sympozjum_dermatologiczne_online

BI_vetkompleksowo_sympozjum_dermatologiczne_online     _vetkompleksowo_sympozjum_dermatologiczne_online   _vetkompleksowo_sympozjum_dermatologiczne_online  _vetkompleksowo_sympozjumlaboklin_dermatologiczne_online

           _vetkompleksowo_sympozjum_dermatologiczne_online       

 

Cieszymy się, że możemy razem działać dla rzecz kształcenia i dzielenia się wiedzą!

 

Znajdź swoją kategorię

1842 praktycznych artykułów - 324 ekspertów - 22 kategorii tematycznych

reklama

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.