Kongres PSLWMZ w Łodzi już za nami! - Vetkompleksowo - serwis Weterynarii w Praktyce

Kongres PSLWMZ w Łodzi już za nami!

27. Kongres Medycyny Weterynaryjnej Małych Zwierząt PSLWMZ odbył się 15-17 listopada 2019 r. w Hotelu Double Tree by Hilton w Łodzi. Dwudziesta siódma edycja tej imprezy stała się okazją do spotkania dla ponad 2000 lekarzy weterynarii małych zwierząt z całej Polski, zaproszonych gości oraz współpracujących ze Stowarzyszeniem firm.

Jak co roku w trakcie Kongresu nie zabrakło zróżnicowanych pod względem tematycznym sesji oraz rozpoczynających wydarzenie warsztatów, które odbyły się w trzech lokalizacjach: na terenie hotelu Hilton, w Parku Naukowo-Technologicznym w Łodzi oraz w Zgierzu (Klinika Weterynaryjna lek. wet. Jacka Szulca). Wydarzenie to było okazją nie tylko do rozwoju i edukacji, ale także do spotkań i dyskusji. Wśród tematyki warsztatów oraz sympozjów znalazły się ultrasonografia, chirurgia, onkologia, stomatologia, dermatologia czy endokrynologia, nie zabrakło także strefy biznesu. Ten bogaty zestaw był jedynie wstępem do kolejnych dni wypełnionych wiedzą. Kongres PSLWMZ zawsze pozytywnie nas zaskakuje.

Panele wykładowe i Silent Conference

W weekend równocześnie na sześciu salach odbywały się panele wykładowe dedykowane m.in.: kardiologii, chorobom wewnętrznym, dermatologii, neurologii czy chirurgii. Osobne panele poświęcono także tematom związanym z biznesem i marketingiem przedsiębiorstw. Równie ważną częścią wydarzenia była sesja personelu średniego, w trakcie której nie zabrakło najnowszych doniesień z zakresu nagłych przypadków, rehabilitacji czy żywienia. Podczas przerw można było zapoznać się z ofertą firm farmaceutycznych, sprzętowych oraz wydawniczą dedykowaną lekarzom weterynarii. Ze sporym zainteresowaniem spotkał się pomysł Silent Conference odbywającej się w strefie balkonowej. Uczestników przyciągnęła w to miejsce nie tylko forma prowadzonych wykładów, ale również grupa cenionych specjalistów, którzy wygłaszali podczas jej trwania swoje prelekcje.

W drodze do sali balkonowej warto było na chwilę się zatrzymać i przyjrzeć sesji plakatowej łódzkiego wydarzenia. Podczas niej szansę na zaprezentowanie swoich badań i doświadczeń miała szeroka grupa lekarzy weterynarii. Laureatami tegorocznego konkursu zostali przedstawiciele dwóch ZLZ-ów – Lecznicy dla Zwierząt „ADA” z Przemyśla oraz Przychodni Weterynaryjnej Vetspec z Groblic.

W sobotę, na zakończenie dnia odbył się uroczysty bankiet, który zgromadził uczestników w głównej sali hotelu Hilton. Był on okazją do integracji oraz rozmów w swobodnej atmosferze. Całe wydarzenie zamknięto wykładem oraz ogłoszeniem wyników konkursu PSLWMA, podczas którego odbyło się rozdanie nagród.

Czas na Polskę!

Kolejna edycja Kongresu odbędzie się we wrześniu 2020 r. i będzie połączona z dwoma wydarzeniami – 45. Kongresem World Small Animal Veterinary Association (WSAVA) oraz 26. Federation of European Companion Animal Veterinary Association (FECAVA), których organizacja w obecnym roku przypadła Polskiemu Stowarzyszeniu Lekarzy Weterynarii Małych Zwierząt. Impreza odbędzie się w Warszawie i potrwa cztery dni. 23-26 września 2020 r. będziemy gospodarzami najważniejszego wydarzenia dla całego międzynarodowego środowiska lekarzy weterynarii. Więcej aktualnych informacji dotyczących wydarzenia oraz towarzyszących mu imprez można znaleźć na stronach: www.wsava2020.com oraz www.pslwmz.pl.

Czekamy z niecierpliwością na wrzesień.

Do zobaczenia w Warszawie!

Opracowała: Monika Mańka

 

Zapraszamy do przeczytania wywiadu z dr n. wet. Jerzym Gaworem na temat przygotowań do zbliżającego się Kongresu.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.