27. Kongres PSLWMZ w Łodzi już za nami! - Vetkompleksowo - serwis Weterynarii w Praktyce

27. Kongres PSLWMZ w Łodzi już za nami!

XXVII Kongres Medycyny Weterynaryjnej Małych Zwierząt PSLWMZ odbył się 15-17 listopada 2019 r. w Hotelu Double Tree by Hilton w Łodzi. Dwudziesta siódma edycja tej imprezy stała się okazją do spotkania dla ponad 2000 lekarzy weterynarii małych zwierząt z całej Polski, zaproszonych gości oraz współpracujących ze Stowarzyszeniem firm.

Jak co roku w trakcie Kongresu nie zabrakło zróżnicowanych pod względem tematycznym sesji oraz rozpoczynających wydarzenie warsztatów, które odbyły się w trzech lokalizacjach: na terenie hotelu Hilton, w Parku Naukowo- Technologicznym w Łodzi oraz w Zgierzu (Klinika Weterynaryjna lek. wet. Jacka Szulca). Wydarzenie to było okazją nie tylko do rozwoju i edukacji, ale także do spotkań i dyskusji. Wśród tematyki warsztatów oraz sympozjów znalazły się ultrasonografia, chirurgia, onkologia, stomatologia, dermatologia czy endokrynologia, nie zabrakło także strefy biznesu. Ten bogaty zestaw był jedynie wstępem do kolejnych dni wypełnionych wiedzą.

W weekend równocześnie na sześciu salach odbywały się panele wykładowe dedykowane m.in.: kardiologii, chorobom wewnętrznym, dermatologii, neurologii czy chirurgii, osobne panele poświęcono także tematom związanym z biznesem i marketingiem przedsiębiorstw.
Równie ważną częścią wydarzenia była sesja personelu średniego, w trakcie której nie zabrakło najnowszych doniesień z zakresu nagłych przypadków, rehabilitacji czy żywienia. Podczas przerw można było zapoznać się z ofertą firm farmaceutycznych, sprzętowych oraz wydawniczą dedykowaną lekarzom weterynarii. Ze sporym zainteresowaniem spotkał się pomysł Silent Conference odbywającej się w strefie balkonowej. Uczestników przyciągnęła w to miejsce nie tylko forma prowadzonych wykładów, ale również grupa cenionych specjalistów, którzy wygłaszali podczas jej trwania swoje prelekcje.

W drodze do sali balkonowej warto było na chwilę się zatrzymać i przyjrzeć sesji plakatowej łódzkiego wydarzenia. Podczas niej szansę na zaprezentowanie swoich badań i doświadczeń miała szeroka grupa lekarzy weterynarii. Laureatami tegorocznego konkursu zostali przedstawiciele dwóch Zakładów Leczniczych dla Zwierząt – Lecznicy dla Zwierząt „ADA” z Przemyśla oraz Przychodni Weterynaryjnej Vetspec z Groblic.

W sobotę, na zakończenie dnia odbył się uroczysty bankiet, który zgromadził uczestników w głównej sali hotelu Hilton i był okazją do integracji oraz rozmów w swobodnej atmosferze. Całe wydarzenie zamknięto wykładem oraz ogłoszeniem wyników konkursu PSLWMA, podczas którego odbyło się rozdanie nagród.

Kolejna edycja Kongresu odbędzie się we wrześniu 2020 r. i będzie połączona z dwoma wydarzeniami – 45. Kongresem World Small Animal Veterinary Association (WSAVA) oraz 26. Federation of European Companion Animal Veterinary Association (FECAVA), których organizacja w obecnym roku przypadła Polskiemu Stowarzyszeniu Lekarzy Weterynarii Małych Zwierząt. Impreza odbędzie się w Warszawie i potrwa cztery dni. 23-26 września 2020 r. będziemy gospodarzami najważniejszego wydarzenia dla całego międzynarodowego środowiska lekarzy weterynarii. Więcej aktualnych informacji dotyczących wydarzenia oraz towarzyszących mu imprez można znaleźć na stronach: www.wsava2020.com oraz www.pslwmz.pl.

Czekamy z niecierpliwością na wrzesień.

Do zobaczenia w Warszawie!

 

Opracowała: Monika Mańka

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.