- Vetkompleksowo – serwis dla lekarzy weterynarii
art. sponsorowany

Sam proces oczyszczania powinien składać się z kilku etapów. Najpierw należy podać do światła przewodu „czyścik”, następnie kilkakrotnie rozmasować podstawę małżowiny usznej od dołu ku górze, co umożliwi dotarcie płynu do wszystkich zachyłków w obrębie przewodu słuchowego. Następnie należy umożliwić zwierzęciu „wytrzepanie” „czyścika” wraz z rozpuszczonym w nim wysiękiem i woszczyną. W dalszej kolejności za pomocą patyczków do oczyszczania przewodu słuchowego należy delikatnie usunąć nadmiar płynu z okolicy wejścia do przewodu słuchowego. Takie postępowanie jest bezpieczne do przeprowadzenia przez właściciela w warunkach domowych. Wskazane jest by w gabinecie, podczas pierwszej wizyty, przeprowadzić instruktarz dla właściciela zwierzęcia przed tym nim przystąpi on do samodzielnego czyszczenia przewodu. Tego typu instruktarz pozwoli na uniknięcie ewentualnych uszkodzeń przewodu w wyniku niewłaściwego czyszczenia (ryc. 2)

Patyczki Bamboostick zostały opracowane przez lekarza weterynarii ‒ dr. Denisa Heitza z Francji.
W przypadku zainteresowania prosimy o kontakt na adres mailowy biuro@portica.pl. Prześlemy próbki patyczków do wypróbowania oraz ceny.
Zapraszamy także do zainteresowania się nowością w naszej ofercie ‒ karmami weterynaryjnymi z owadami ENTOVET, francuskiej firmy Entomojo. Karmy są oparte na jednym źródle białka zwierzęcego, czyli owadach i produkowane na razie w 4 wariantach:

– karma bytowa dla psów dorosłych

– karma wspierająca odchudzanie i kontrolę wagi

– karma dietetyczna wspierająca w przypadkach problemów dermatologicznych

– karma bytowa dla szczeniąt w fazie intensywnego wzrostu.

Prosimy o kontakt na adres mailowy biuro@portica.pl.
Na życzenie prześlemy więcej informacji, próbki oraz ceny.




Piśmiennictwo

1. Forsythe P.J.: Acute otitis externa: the successful first-opinion ear consultation. “In Practice”, May 2016, 1-6.

2. Scott D.W., Miller W.H., Griffin C.E.: Muller and Kirk’s Small Animal Dermatology. 6th ed. WB Saunders, Philadelphia 2001.

3. Tater K.C., Scott D.W., Miller W.H. Jr., Erb H.N.: The Cytology of the External Ear Canal in the Normal Dog and Cat. “J Vet Med A”, 2003, 50, 370-374.

4. Topala R., Burtan I., Fantanaru M., Ciobanu S., Burtan L.C.: Epidemiological studies of otitis externa at carnivores. “Lucrari Stiintifice: Medicina Veterinara Timisoara”, XL, 2007, 647- 651.

Weterynaria w Terenie

Poznaj nasze serwisy