WSAVA ostrzega przed "kryzysem dobrostanu psów" wśród ras brachycefalicznych - Vetkompleksowo - serwis Weterynarii w Praktyce

WSAVA ostrzega przed „kryzysem dobrostanu psów” wśród ras brachycefalicznych

brachycefalicznych
fot. istock
Komisja ds. chorób dziedzicznych WSAVA (HDC) uruchomiła film edukacyjny podkreślający problemy, jakie zespół Brachycephalic Obstructive Airway Syndrome (BOAS) może powodować u ras brachycefalicznych, w tym buldogów francuskich, buldogów angielskich i pugów. Podczas filmu członkowie HDC i inni eksperci wyjaśniają, w jaki sposób wygląd ras krótkonosych został dotknięty przez hodowlę w celu uzyskania ekstremalnej i przesadnej budowy anatomicznej.

HDC wzywa wszystkie zainteresowane strony ‒ hodowców, właścicieli, lekarzy weterynarii, media, organy regulacyjne i inne ‒ do współpracy w celu poprawy dobrostanu tych ras w przyszłości i zmiany postrzegania tego, jak „zdrowo” wyglądają te psy.

Dr Jerry Bell, przewodniczący HDC, mówi ‒ Hodowcy nie wybierali celowo psów z upośledzonym układem oddechowym, ale nie ma wątpliwości, że hodowla mająca na celu stworzenie psów z coraz krótszymi kufami spowodowała poważne problemy zdrowotne u tych ras.

Mamy nadzieję, że nasz film pomoże w edukacji hodowców, właścicieli i wszystkich osób zaangażowanych lub mających wpływ na hodowlę i opiekę nad psami z krótkimi pyskami. Mamy również nadzieję, że da im przydatne wskazówki dotyczące kroków, które mogą podjąć, aby pomóc, ponieważ pracujemy razem, aby rozwiązać poważny problem dobrostanu. Wszystkie psy zasługują na zdrowe życie. Nie wolno nam ich zawieść.

Przeczytaj pełną informację prasową.

Obejrzyj film w wielu językach.


Źródło: WSAVA warns of ‘canine welfare crisis’ among short-nosed breeds

Czytaj także: 🔴 Konferencja Internistyczna – Interna to dedukcja. Bądź jak dr House!🔎

brachycefalicznych

Komentarze

Znajdź swoją kategorię

2148 praktycznych artykułów - 324 ekspertów - 22 kategorii tematycznych

Diagnostyka
Diagnostyka
Parazytologia
Parazytologia
reklama

Weterynaria w Terenie

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.