Sposoby poprawy dobrostanu psa w klinice weterynaryjnej - Vetkompleksowo – serwis dla lekarzy weterynarii

Sposoby poprawy dobrostanu psa w klinice weterynaryjnej

Polska pod względem liczby psów
w gospodarstwach domowych
plasuje się na trzecim miejscu
w Europie, po Wielkiej Brytanii
i Niemczech.
Oznacza to, że w co drugim
polskim domu jest pies.
Pociąga to za sobą wzrosty na rynku
usług weterynaryjnych dla psów.


Badania pokazują, że 94% opiekunów zwierząt deklaruje, że odwiedzi lecznicę weterynaryjną w razie problemów zdrowotnych swojego pupila, a około 24% traktuje wizyty profilaktycznie jako nieodłączny element opieki nad zwierzęciem („Marketing w Praktyce”, marzec 2015 r.). Poprawa warunków życiowych zwierząt domowych przyczynia się do wydłużenia ich życia.

Niesie to za sobą potrzebę pogłębiania wiedzy i specjalizacji wśród lekarzy weterynarii, którzy coraz częściej mają do czynienia z chorobami wieku starczego, chorobami metabolicznymi czy fizjoterapią. Zmiana postrzegania zwierząt przez ich opiekunów, którzy traktują pupili jak pełnoprawnych członków rodziny, oraz idący za tym wzrastający poziom ich świadomości wynikają z szerokiego dostępu do źródeł informacji i rekomendacji. Taki stan rzeczy sprawia, że coraz bardziej doceniane są lecznice zapewniające nie tylko fachową poradę, ale także wysokie standardy usług oraz dbające o samopoczucie pacjentów.

Psy, które w lecznicy czują się źle, co przekłada się na ich problemowe zachowanie w czasie badania i zabiegów, sprawiają, że ich właściciele z niechęcią podchodzą do wizyt u weterynarza. Zaczynają oni traktować konsultacje weterynaryjne jako ostateczność, co niewątpliwie zmniejsza częstotliwość wizyt i utrudnia proces leczenia. Dlatego warto zapewnić w gabinecie takie warunki, które korzystnie wpłyną na samopoczucie pacjentów.

Weterynaria w Terenie

Poznaj nasze serwisy