Rozważne stosowanie antybiotyków – Hipra Prevention Day! - Vetkompleksowo – serwis dla lekarzy weterynarii

Rozważne stosowanie antybiotyków – Hipra Prevention Day!

Hipra Prevention day
Jacek Mrowiec
2 czerwca 2022 roku w Hotelu Andels w Łodzi odbyła się Konferencja Hipra Prevention Day 2022, której tematem przewodnim było racjonalne stosowanie antybiotyków w hodowli bydła mlecznego. Podczas wydarzenia swoją wiedzą z uczestnikami podzielili się specjaliści z zagranicy – Demetrio Herrera z Hiszpanii, Siegfried Moder z Niemiec i Hans Caron z Holandii. Firma Hipra przedstawiła również swoją nowość – Bovine Immunity.

Konferencję tradycyjnie rozpoczęto lunchem. Po zarejestrowaniu się wszystkich uczestników nastąpiło otwarcie Konferencji i początek pierwszej sesji wykładowej, w trakcie której swoją wiedzą podzielili się dwaj specjaliści: Siegfried Moder (Niemcy), który mówił o przyszłości lekarzy bujatrów, i tym, co musi zostać zrobione, oraz Hans Caron (Holandia), który swój wykład poświęcił tematowi redukcji antybiotyków okiem bujatry, ale również temu, jak radzą sobie z tym problemem lekarze weterynarii w Holandii i co redukcja antybiotyków właściwie oznacza dla codziennej praktyki lekarzy bujatrów.

Po przerwie kawowej przyszedł czas na drugą sesję wykładową, podczas której Demetrio Herrera (Hiszpania) mówił o codzienności w pracy lekarza weterynarii w Hiszpanii po redukcji zużycia antybiotyków. Swój wykład przedstawili również organizatorzy, firma Hipra Polska, którzy przedstawili nowość – Bovine Immunity, czyli swoją pierwszą książkę o immunologii bydła dla lekarzy weterynarii – bujatrów. Po oficjalnej części wykładowej uczestnicy mogli wziąć udział w panelu dyskusyjnym z prelegentami w języku angielskim lub spędzić czas wolny w specjalnie przygotowanym do tego miejscu. Wydarzenie zakończyło się uroczystą kolacją z atrakcją wieczoru oraz imprezą taneczną, która trwała do samego rana.

Opracowała: Karolina Osys

Komentarze

Znajdź swoją kategorię

2380 praktycznych artykułów - 324 ekspertów - 22 kategorii tematycznych

Parazytologia
Parazytologia
reklama

Weterynaria w Terenie

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.