Monografia CHOROBY KONI 2024 już dostępna! - Vetkompleksowo – serwis dla lekarzy weterynarii

Monografia CHOROBY KONI 2024 już dostępna!

Szanowni Państwo,
Drodzy Czytelnicy,

Kształcenie ustawiczne oraz rozwijanie swoich kompetencji to nieodzowne elementy pracy każdego lekarza weterynarii, mające kluczowe znaczenie dla utrzymania wysokiej jakości opieki nad zwierzętami. W dzisiejszych czasach, kiedy medycyna weterynaryjna rozwija się w niesamowitym tempie, musimy nieustannie aktualizować swoją wiedzę, aby nadążać za najnowszymi osiągnięciami w dziedzinie nowych leków, technologii diagnostycznych oraz terapii. Postęp naukowy otwiera nowe możliwości leczenia, które jeszcze kilka lat temu były nieosiągalne. Nowe leki i złożone algorytmy diagnostyczne zwiększają skuteczność terapii i pozwalają na bardziej precyzyjne i celowane leczenie, co bezpośrednio przekłada się na zwiększenie szans na wyleczenie oraz poprawę dobrostanu leczonych zwierząt. Dlatego też regularne uczestnictwo w kursach, warsztatach i konferencjach, a także śledzenie aktualnych publikacji naukowych i specjalistycznych czasopism, jest absolutnie niezbędne dla każdego praktyka pragnącego oferować najwyższy standard usług weterynaryjnych. Ponadto umiejętność adaptacji do nowych standardów medycznych oraz etycznych jest fundamentalna, co z kolei przekłada się na rozwój całej branży i podnoszenie jej prestiżu.
Za sprawą tego wydania, już po raz ósmy z rzędu, oddajemy w ręce naszych Czytelników dodatek specjalny poświęcony chorobom koni. Z ogromną radością kontynuujemy tradycję corocznego dotarcia do Was z wydaniem skoncentrowanym wyłącznie na tematyce końskiej. Jak co roku niezmiennie cieszymy się na możliwość wymiany doświadczeń i najnowszych odkryć w tej dziedzinie.
Dodatkowo pragnę serdecznie zaprosić wszystkich zainteresowanych na organizowaną we Wrocławiu w czerwcu konferencję z cyklu „Nowości w chorobach wewnętrznych koni”. Spotkanie to stanowi doskonałą okazję do pogłębienia wiedzy oraz nawiązania nowych kontaktów zawodowych. Mam nadzieję, że dla uczestników wrocławskiej konferencji udział w niej jest podyktowany chęcią rozwoju własnych kompetencji, a nie obowiązkiem, który narzuca ustawodawca.

Serdecznie zapraszamy do udziału!
Artur Niedźwiedź

W czasopiśmie przeczytasz:

Przyczynowo w ochwacie, czyli nowe narzędzia farmakologiczne w walce z hiperinsulinemią
Marta Rykała, Joanna Nowostawska

Trzeszczka kopytowa – czego można się o niej dowiedzieć z obrazu rezonansu magnetycznego?
Marta Mieszkowska, Michalina Dowgierd

Wpływ kąta podeszwowego na układ ruchu koni
Magdalena Senderska-Płonkowska, Ada Majocha, Urszula Krzanowska

Postępowanie diagnostyczne i terapeutyczne w alergiach u koni
Agnieszka Żak-Bochenek, Natalia Siwińska, Natalia Piech, Marzena Paszkowska

Nowoczesne metody leczenia niepłodności u klaczy
Anna Niemiec, Monika Sikora

Klonowanie koni metodą transferu jądra komórki somatycznej
Paweł Kordowitzki

Uroperitoneum u źrebiąt
Joanna Bierła, Miłosz Grabski

Wysiłkowe cofanie się nagłośni jako prawdopodobne powikłanie po przeprowadzonym zabiegu ceratohyoidektomii – opis przypadku artropatii skroniowo-gnykowej u 16-letniego wałacha
Paulina Zielińska, Karolina Śniegucka, Hieronim Borowicz, Jan Trela

Kiedy warto zlecić rozmaz krwi u koni?
Marzena Paszkowska

Konferencja ,,NOWOŚCI W CHOROBACH WEWNĘTRZNYCH KONI” – rozmowa z prof. dr. hab. Arturem Niedźwiedziem

Znajdź swoją kategorię

2813 praktycznych artykułów - 324 ekspertów - 22 kategorii tematycznych

Weterynaria w Terenie

Poznaj nasze serwisy