Druk 3D wciąż się rozwija, my chcemy rozwijać się razem z nim
Nie tylko do produktów podchodzicie w sposób innowacyjny. Opowiedzcie, proszę, o modelu współpracy z klinikami i lecznicami, który chcecie przyjąć?
P.W.: Chcemy zapewnić lecznicom pełen komfort wynikający z tego, że bierzemy na siebie większość działań. Udostępniamy lecznicy cyfrowe narzędzia pomiarowe, pełny zakres szkoleń oraz wsparcie naszych specjalistów. Produkty Wimba są objęte pełną gwarancją – zapewniamy ciągły serwis i konsultacje. Zadaniem lekarza czy technika weterynarii jest tylko dokonanie pomiaru i zamówienie w kilku krokach produktu w naszej dedykowanej aplikacji. Cała reszta będzie już na naszej głowie (uśmiech).
Kompleksowa i profesjonalna współpraca – może na nią liczyć każdy z Waszych klientów. Jak w taki model wpisuje się system WimbaTherapy?
M.S.: WimbaTherapy to pełny system powstający przy udziale najlepszych specjalistów zarówno w kraju, jak i na świecie. Ma zapewnić powtarzalność procedur w lecznicach, przyspieszyć i ułatwić proces decyzyjny zoofizjoterapeucie czy lekarzowi. Dla pacjenta oznacza to szybkie podjęcie skutecznego leczenia w duchu evidence-based medicine.
Chcecie zrewolucjonizować sposób pomiarów zwierząt. Jak ma to wyglądać?
P.W.: Wimba odchodzi od tradycyjnej metody pobierania pomiarów za pomocą castów i gipsowych odlewów na rzecz skanowania kończyn 3D. Za pomocą urządzenia przytrzymującego telefon i wykonującego obrót o kąt 360° powstaje nagranie całej kończyny zwierzęcia. Poprawnie wykonane nagranie zajmuje 10 sekund i może je wykonać każdy człowiek z dostępem do telefonu.
W jaki sposób Wimba może ułatwić pracę lekarzom weterynarii?
M.S.: Wimba ułatwi pracę lekarzom weterynarii, dostarczając im nowe możliwości terapeutyczne dla ich pacjentów. Dzięki temu jeszcze lepiej i bardziej precyzyjnie będzie można leczyć patologie układu mięśniowo-szkieletowego u zwierząt. Nasze rozwiązania są na tyle zaawansowane, że dzięki specjalistycznym tokenom będziemy mogli monitorować przebieg całego leczenia.
Cały proces zamawiania i współpracy z nami będzie banalnie prosty, dzięki specjalnej aplikacji dla lekarza cały proces zamawiania będzie łatwy, przyjemny i przede wszystkim szybki.
Innowacje w medycynie weterynaryjnej wychodzą często naprzeciw oczekiwaniom klientów. Jakie korzyści z oferowanych przez Was usług będą mogli osiągać pacjenci i ich opiekunowie?
M.S.: Zwierzę dzięki użytkowaniu sprzętu ortopedycznego Wimba będzie mogło powrócić do czynności, które uniemożliwiło lub mocno ograniczyło występowanie patologii konkretnej struktury. Te czynności mogą być bardzo trywialne, jak wskakiwanie na kanapę czy zabawa, aż do kluczowych kwestii, jak spacery, chodzenie po schodach. Nierzadko mówimy też o minimalizowaniu bólu podczas podnoszenia się i poruszania. Opiekunowie natomiast zyskają możliwość pomocy swoimi czworonożnymi przyjaciołom w krótkim czasie. Nie będą musieli już wspomagać swoich psów podczas codziennych czynności.
Patrząc na obecnie stosowane rozwiązania, jak kształtuje się koszt przygotowanej przez Was ortezy?
P.W.: Biorąc pod uwagę czas pracy lekarza oraz czas oczekiwania na produkt, to nasza orteza wydaje się być wręcz darmowa (śmiech). Przechodząc do bardziej poważnych spraw, jakimi są pieniądze – to na pewno nie będziemy najdroższą marką na rynku – nawet w Polsce.
Do końca 2023 roku w ponad 1000 klinik weterynaryjnych UE i USA będzie można zaopatrzyć się w Wasze produkty. Kiedy będą one dostępne dla lekarzy weterynarii w Polsce?
P.W.: W tym momencie już współpracujemy z niektórymi specjalistami i uczelniami. Myślę, że przed końcem roku będą mogli Państwo śmiało pytać w Waszej lecznicy o nasze produkty.
Rozmawiała: Monika Mańka
Mogą zainteresować Cię również
Znajdź swoją kategorię
2843 praktycznych artykułów - 324 ekspertów - 23 kategorii tematycznych
Weterynaria w Terenie
![](https://vetkompleksowo.pl/wp-content/uploads/sites/3/2024/12/Projekt-bez-nazwy-3-615x350.png)
Mykotoksyny – ukryty wróg w hodowli bydła mlecznego
Toksyny T-2 i HT-2 Toksyny T-2 i HT-2 należą do grupy trichotecenów i są produkowane głównie przez grzyby z rodzaju Fusarium. Występują w zbożach, szczególnie w owsie, jęczmieniu i kiszonkach traw. Toksyny te, podobnie jak DON, na poziomie molekularnym działają na inhibicję syntezy białek, mogą również powodować uszkodzenia DNA i RNA. Wysokie poziomy trichotecenów mogą […]
![](https://vetkompleksowo.pl/wp-content/uploads/sites/3/2024/12/Projekt-bez-nazwy-5-615x350.png)
Kulawizna u bydła mlecznego (choroba Mortellaro). Skuteczne zwalczanie zapalenia skóry palca dzięki naturalnemu rozwiązaniu
Biodevas Laboratoires opracowała PIETIX – rozwiązanie w 100% naturalne, mające na celu zwalczenie zapalenia skóry palca u bydła mlecznego.
![](https://vetkompleksowo.pl/wp-content/uploads/sites/3/2024/11/Projekt-bez-nazwy-2-615x350.png)
Czynniki wpływające na kolonizację mikrobiomu i dojrzałość układu pokarmowego prosiąt oraz jego prawidłowe funkcjonowanie
We współczesnym chowie trzody chlewnej wczesne odsadzanie jest skutecznym sposobem na poprawę produktywności loch, ale może również powodować stres odsadzeniowy u prosiąt. Odsadzanie to jeden z najtrudniejszych okresów w życiu prosiąt, który powoduje u nich ogromny stres i towarzyszy mu uszkodzenie morfologii oraz przepuszczalności jelit, a także wpływa na skład mikrobiomu (50). Ponadto po odsadzeniu […]
![](https://vetkompleksowo.pl/wp-content/uploads/sites/3/2024/11/Projekt-bez-nazwy-6-615x350.png)
Opieka stomatologiczna nad starszymi końmi
Pacjenci geriatryczni są grupą wymagającą szczególnej troski w wielu aspektach zdrowotnych. Opieka stomatologiczna w tej grupie jest także niezwykle istotnym elementem mającym wpływ na zdrowie. Stan uzębienia ma ogromny wpływ na dobrostan konia, ponieważ wiele schorzeń stomatologicznych, zwłaszcza u koni geriatrycznych, wiąże się z ogromnym bólem. W praktyce weterynaryjnej za pacjentów starszych uznaje się konie […]
![](https://vetkompleksowo.pl/wp-content/uploads/sites/3/2024/11/Projekt-bez-nazwy-9-615x350.png)
Praktyka w terenie – jak zabezpieczyć się na wypadek stanów zagrożenia życia lub zdrowia zwierzęcia
Odesłanie do innego zakładu Pamiętaj, że chociaż właściciel zgłosi się do ciebie ze zwierzęciem w stanie zagrożenia życia lub zdrowia, może zdarzyć się sytuacja, kiedy będziesz musiał odesłać go do innego zakładu leczniczego. W szczególności gdy twój zakład nie dysponuje właściwym wyposażeniem, aparaturą czy sprzętem w zależności od posiadanej kategorii: gabinetu weterynaryjnego, przychodni weterynaryjnej, lecznicy […]
![](https://vetkompleksowo.pl/wp-content/uploads/sites/3/2024/11/Projekt-bez-nazwy1-3-615x350.png)
Wiek ma ogromne znaczenie podczas stawiania diagnozy
Lek. wet. Justyna Domagała tytuł inżyniera zootechniki uzyskała w 2016 r., a tytuł lekarza weterynarii – w 2019 r. na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Po studiach swoją wiedzę poszerzała podczas stażu w Szpitalu dla Koni Equivet, w którym później uzyskała zatrudnienie. W latach 2021-2024 swoją pracę skupiała na internistycznym leczeniu koni oraz pogłębianiu wiedzy na […]
![](https://vetkompleksowo.pl/wp-content/uploads/sites/3/2024/09/Projekt-bez-nazwy-4-615x350.png)
Echa 32. Kongresu Bujatrycznego w Cancun
Profilaktyka Kongres był również okazją do zaprezentowania kilku przełomowych produktów immunologicznych, które mają szansę wprowadzić na nowe tory prewencję znanych od lat jednostek chorobowych, sprawiających wiele kłopotów z punktu widzenia odchowu cieląt czy rozrodu. Mowa tu konkretnie o trzech nowych szczepionkach mających zastosowanie w profilaktyce Mycoplasma bovis, Cryptosporidium parvum czy wirusowej biegunki bydła (BVD). Nie […]