Diagnoza lekarska zwierzęcia dowodem w sprawach administracyjnych

Wyszukaj w serwisie

Diagnoza lekarska zwierzęcia dowodem w sprawach administracyjnych

Karty informacyjne z wizyt u lekarza weterynarii

Zauważ, że karty informacyjne z leczenia zwierzęcia mają istotne znaczenie, w szczególności gdy zwierzę jest przez wiele lat leczone u tego samego lekarza. Zna on bowiem najczęściej zapadalność czy podatność zwierzęcia na określone choroby, wie, jak leczyć dane zwierzę i jakie leki stosować. Natomiast opisy przebiegu leczenia zawarte w kartach informacyjnych mogą stać się pomocne przy zdiagnozowaniu tej samej choroby lub o podobnych objawach. Ponadto lekarze weterynarii w opisach z leczenia czy z badania zamieszczają informacje o tym, że dane zwierzę, mimo swojej choroby i wieku, wymaga odpowiednich warunków bytowania zgodnych z wymogami jego schorzeń.

Termin przechowywania dokumentacji

Ważną informacją będzie także fakt, że dokumentacja lekarsko-weterynaryjna powinna być przechowywana przez zakład leczniczy dla zwierząt przez okres 3 lat. Po tym terminie nie będziesz więc zobowiązany do jej udostępnienia, powołując się na zapisy ustawowe, tj. art. 28 ust. 4 uzlz.

Obowiązek przekazania dokumentacji lekarsko-weterynaryjnej

Pamiętaj, że zgodnie z zapisami art. 21 ust. 2 Kodeksu lekarza weterynarii lekarz dotychczas leczący zwierzę jest obowiązany, na prośbę lekarza przejmującego leczenie tego zwierzęcia, przekazać mu wszystkie posiadane dane i kopie dokumentów o przebiegu dotychczasowego leczenia, w tym z jego diagnozy. Dokumenty te mogą stanowić także karty informacyjne z wizyt w zakładzie leczniczym dla zwierząt, bowiem będą one świadczyły o [...]

Ten materiał dostępny jest tylko dla użytkowników
którzy są subskrybentami naszego portalu.
Wybierz pakiet subskrypcji dla siebie
i ciesz się dostępem do bazy merytorycznej wiedzy!
Masz aktywną subskrypcję?
Nie masz jeszcze konta w serwisie? Dołącz do nas
Poznaj nasze serwisy