Zarządzanie czasem w praktyce weterynaryjnej

Zarządzanie czasem w praktyce weterynaryjnej

WWP_1-2_21_polecamy_ZARZADZANIE_CZASEM_W_PRAKTYCE_WETERYNARYJNEJ_iStock-1215824766-cut
Fot. iStock

Odpowiednie zarządzanie czasem, rozumiane jako efektywność (czyli wybór kluczowych zadań do wykonania i ich umiejętne rozplanowanie w czasie, wg dewizy „Pracuj mądrzej, a nie ciężej”), w odróżnieniu od wydajności (która również jest ważna, czyli wykonania większej ilości pracy w jednostce czasu), stanowi potężny oręż w rękach zarówno pracownika, jak i zarządzającego praktyką weterynaryjną.

Myślę, że większość z nas zna uczucie, że ośmiogodzinny dzień pracy jest za krótki, aby ze wszystkim zdążyć, żal, że doba ma tylko 24 godziny, a tydzień tylko siedem dni. Z drugiej strony, wielu z nas nieobce jest również doświadczenie, kiedy podsumowujemy efekty pracowitego dnia (tygodnia, miesiąca), realne efekty pracy okazują się mizerne (a przecież tyle się działo).

Umiejętność zarządzania czasem ma ogromne znaczenia zarówno w aspekcie ekonomicznym zakładu leczniczego lub pojedynczego pracownika, jak i osobistym, przyczyniając się do zmniejszenia poziomu stresu, zwiększenia poziomu zadowolenia z pracy, poczucia, że panuję się nad sytuacją.

Poniżej zostanie omówionych kilka wybranych przez autora ogólnych koncepcji, założeń, które z powodzeniem mogą zostać wykorzystane w życiu prywatnym, jak i zawodowym.

Weterynaria w Terenie

Poznaj nasze serwisy