Spotkajmy się w Warszawie! Wywiadu udzielił z dr. n. wet. Jerzy Gawor
MM: Kongresowi podobnie jak w poprzednich latach towarzyszyć będzie sesja plakatowa. Czy w tym roku przyjmie ona formę międzynarodową?
Jerzy Gawor: Bezwzględnie tak. Sesja plakatowa będzie miała charakter multidyscyplinarny, ale w obszarze medycyny małych zwierząt. Plakaty będzie oceniał Komitet Naukowy, więc dla tej części delegatów, która chce się podzielić swoimi dokonaniami przed międzynarodową społecznością, to świetna okazja, by to zrobić.
Mamy na ten moment 10 zgłoszeń do sesji plakatowej, ale prace mogą być przesyłane do nas jeszcze do końca marca. Nasza wcześniejsza obecność na różnych międzynarodowych kongresach, jak i imprezach krajowych zawierała informacje o tym, że stwarzamy przy okazji organizowanych przez nas wydarzeń okazję do publikacji naukowych.
MM: Czy wsparcie tłumacza podczas sesji plakatowej będzie dostępne?
Jerzy Gawor: Będziemy mieli szansę współpracować z zespołem wolontariuszy z IVSA. To studenci i z pewnością część z nich będzie pochodziła z Polski. Myślę, że zorganizujemy to tak, aby sposób komunikowania się mógł być z ich pomocą ułatwiony. Będziemy starali się, aby wszystkie problemy na tym polu zostały rozwiązane, aby ci, którzy będą chcieli wziąć udział w sesji plakatowej, mogli uzyskać wsparcie.
Wszyscy zainteresowani będą mogli zwrócić się do PSLWMZ, które będzie miało swoje stanowisko w przestrzeni wystawowej. Będzie ono obejmowało ponad 25 metrów kwadratowych, na których będziemy mogli służyć pomocą delegatom, prezentować nasze osiągnięcia oraz produkty. W tej przestrzeni wspólnie ze wspierającymi nas organizacjami, zaprzyjaźnionymi redakcjami oraz uczelniami, z Izbą Lekarsko-Weterynaryjną będziemy chcieli zaprezentować to, co polskie, to, co z naszego punktu widzenia jest najbardziej interesujące.
MM: Czyli językiem przewodnim prezentacji będzie w tym wypadku język angielski?
Jerzy Gawor: Jak najbardziej, język angielski jest dla WSAVA i FECAVA językiem przewodnim i obowiązującym. Natomiast mam bardzo dobrą wiadomość, otóż będziemy tłumaczyli większość sesji na język polski.
MM: Z pomocą jakich mediów będzie można uzyskać najświeższe informacje dotyczące Kongresu?
Jerzy Gawor: Organizator profesjonalny Kongresu, czyli firma KENES, uruchamia odpowiednie kanały komunikacji i sprofilowani użytkownicy otrzymują od razu informację odnośnie rejestracji, planu Kongresu, możliwości wybrania najkorzystniejszych przelotów czy też możliwości zobaczenia największych atrakcji Warszawy. Swoją drogą to jest świetny moment na rezerwację biletów, na tę chwilę są one dostępne w niższych cenach.
Kanał internetowy jest najmocniejszym medium. Oprócz tego bardzo nam zależy, aby na terenie kraju pomogły nam nasze zaprzyjaźnione redakcje. Opieramy się na pewnej oczywistej prawdzie, że region dostarcza najwięcej delegatów. My chcemy, aby było to wydarzenie środkowoeuropejskie, a więc odwiedzaliśmy i odwiedzamy z promocją naszych Kolegów z: Ukrainy, Rosji, Czech, Litwy, Łotwy, Estoni, rozmawiamy z Niemcami, odwiedzamy Węgrów, Bułgarów i kraje z Bałkan. I to na nich są ukierunkowane nasze działania promocyjne.
W tych krajach spotykamy się, rozmawiamy, zapraszamy, wręczamy różnego rodzaju środki promujące, listy zapraszające czy polskie krówki opakowane w informacje o stronie internetowej i o dacie wydarzenia. Każdy z europejskich zaprzyjaźnionych wykładowców oraz krajów FECAVA na swoich wydarzeniach lub prezentacjach zamieszcza slajdy promocyjne Kongresu, więc kontaktujemy się bezpośrednio z ludźmi, którzy biorą udział w tych wydarzeniach i zapraszamy ich do przyjazdu do Warszawy, na Kongres w Polsce. To bardzo silny przekaz.
Europejska Szkoła Luksemburska kolportuje na każdym wydarzeniu informacje o naszym Kongresie. Korzystamy też z tradycyjnego sposobu przekazu.
Jeśli spojrzymy do broszury ESAVS, tam też znajduje się informacja o naszej imprezie. Liczymy też na to, że na imprezach jednostek współpracujących, m.in. „Weterynarii w Praktyce”, znajdą się informacje na temat naszej imprezy i będziemy mogli wspólnie zachęcać do udziału. Nasza dzisiejsza rozmowa to także próba zaproszenia, zachęcenia lekarzy weterynarii z Polski do wzięcia udziału w Kongresie. Bo bez Was, bez lekarzy z Polski, to się nie uda. Mam nadzieję, że czytelnicy „Weterynarii w Praktyce” dołączą do tej grupy.
Mogą zainteresować Cię również
Znajdź swoją kategorię
2843 praktycznych artykułów - 324 ekspertów - 23 kategorii tematycznych
Weterynaria w Terenie
Mykotoksyny – ukryty wróg w hodowli bydła mlecznego
Narażenie na mykotoksyny – charakterystyka Tradycyjnie uważano, że przeżuwacze są bardziej odporne na negatywne skutki zanieczyszczenia paszy mykotoksynami w porównaniu do zwierząt monogastrycznych. Założenie to opierało się na hipotezie, że mikroflora żwacza skutecznie rozkłada i dezaktywuje toksyny grzybicze, zapewniając tym samym naturalną ochronę organizmu. Wbrew wcześniejszym przekonaniom, wiele mykotoksyn wykazuje znaczną oporność na procesy degradacji […]
Kulawizna u bydła mlecznego (choroba Mortellaro). Skuteczne zwalczanie zapalenia skóry palca dzięki naturalnemu rozwiązaniu
Biodevas Laboratoires opracowała PIETIX – rozwiązanie w 100% naturalne, mające na celu zwalczenie zapalenia skóry palca u bydła mlecznego.
Czynniki wpływające na kolonizację mikrobiomu i dojrzałość układu pokarmowego prosiąt oraz jego prawidłowe funkcjonowanie
Flora jelitowa prosiąt odsadzonych U ssaków układ pokarmowy zamieszkują miliardy mikroorganizmów, które kolonizują powierzchnię błony śluzowej, tworząc barierę mikrobiologiczną i odgrywając niezastąpioną rolę dla zdrowia organizmu (6, 122). Mikroorganizmy jelitowe mogą nie tylko wspomagać trawienie i wchłanianie składników odżywczych poprzez regulację ekspresji genów enzymów trawiennych w komórkach nabłonkowych (108), ale także dostarczać gospodarzowi energię poprzez […]
Opieka stomatologiczna nad starszymi końmi
Najczęstsze problemy stomatologiczne u koni starszych Ogólnymi zasadami wizyt dentystycznych u starszych koni powinny być: Najczęstsze problemy diagnozowane w tej grupie wiekowej to: Zaawansowane wady zgryzu, tj. zgryz falisty, schodkowy, haki Już w wieku 3-5 lat na etapie wymiany zębów mogą powstawać wady zgryzu, takie jak: zgryz falisty, przemieszczenia zębów, haki i rampy. Mają one […]
Praktyka w terenie – jak zabezpieczyć się na wypadek stanów zagrożenia życia lub zdrowia zwierzęcia
Obowiązek objęcia terapią wszystkich chorych zwierząt w stadzie Pamiętaj, że zgodnie z Kodeksem rozważnego stosowania produktów leczniczych przeciwdrobnoustrojowych przez lekarzy weterynarii terapia początkowa ma zwykle charakter empiryczny i wymaga dużej wiedzy klinicznej oraz doświadczenia lekarza w leczeniu zwierząt. Ponadto terapia powinna być prowadzona w taki sposób, aby nie fałszowała wyników badań laboratoryjnych. Kodeks ponadto wskazuje, […]
Wiek ma ogromne znaczenie podczas stawiania diagnozy
Lek. wet. Justyna Domagała tytuł inżyniera zootechniki uzyskała w 2016 r., a tytuł lekarza weterynarii – w 2019 r. na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Po studiach swoją wiedzę poszerzała podczas stażu w Szpitalu dla Koni Equivet, w którym później uzyskała zatrudnienie. W latach 2021-2024 swoją pracę skupiała na internistycznym leczeniu koni oraz pogłębianiu wiedzy na […]
Echa 32. Kongresu Bujatrycznego w Cancun
Profilaktyka Kongres był również okazją do zaprezentowania kilku przełomowych produktów immunologicznych, które mają szansę wprowadzić na nowe tory prewencję znanych od lat jednostek chorobowych, sprawiających wiele kłopotów z punktu widzenia odchowu cieląt czy rozrodu. Mowa tu konkretnie o trzech nowych szczepionkach mających zastosowanie w profilaktyce Mycoplasma bovis, Cryptosporidium parvum czy wirusowej biegunki bydła (BVD). Nie […]