Spełniajcie swoje marzenia! – wywiad z Foreign Vets #vetlife #vetpress
W ramach swoich szkoleń mówicie m.in. o trudnych początkach młodych lekarzy weterynarii, którzy wkraczają na rynek pracy. Jak powstał pomysł na wejście w taką tematykę?
Kończąc studia, kompletnie nie czułyśmy się przygotowane do pracy w zawodzie, mimo że oficjalnie uzyskałyśmy tytuł lekarza weterynarii. Wizja pracy w gabinecie była przerażająca. Wielu lekarzy po studiach nie otrzymuje wystarczającego wsparcia na starcie i często zanim na dobre rozpoczną swoją karierę, już czują się wypaleni zawodowo. Chcemy pokazać, że praca lekarza weterynarii pomimo wielu wyzwań może być wspaniała. W Australii porównywałyśmy siebie do innych lekarzy, którzy także dopiero co skończyli studia, a wiedzieli co robią i nie byli przerażeni tak jak my.
Nie stawiacie swojemu projektowi granic, kierując go do międzynarodowej społeczności weterynaryjnej, jednak przygotowałyście też jego polskojęzyczną wersję. Co sprawiło, że postanowiłyście iść w tym zakresie dwutorowo?
Polska, polscy lekarze oraz studenci są nam bardzo bliskie sercu. Mamy świadomość, że nie każdy z nich czuje się na siłach, by dodatkowo uczyć się wszystkiego w języku angielskim. Początkowo kurs w języku angielskim stworzyłyśmy dla polskich lekarzy planujących wyjazd za granicę (by mogli w komfortowych warunkach ćwiczyć medyczny angielski), ale szybko okazało się, że do kursu anglojęzycznego dołączają studenci i lekarze z całego świata.
Na Waszej stronie www.foreignvets.com można zobaczyć nagrania przygotowane przez lekarzy, którzy mieli szansę uzyskać Wasze wsparcie na początku swojej australijskiej przygody. Jak słuchanie tych ciepłych, pełnych wdzięczności słów motywuje Was do dalszego działania?
Pracujemy na pełen etat w klinikach, a wszystkie nasze projekty przygotowujemy, pracując po godzinach – poświęcając sen i czas wolny, dlatego każda taka wiadomość dodaje nam skrzydeł i sprawia, że mamy energię, by działać dalej.
Obecnie promujecie kurs w formie e-booka o radiologii weterynaryjnej. Czy macie w planach kolejne tego typu e-booki?
Oczywiście – gdy zaczynałyśmy swoją karierę, bardzo nam brakowało tego typu materiałów. W naszym e-booku przygotowałyśmy 10 najczęstszych przypadków klinicznych – kupujący dostają w zestawie dwa e-booki: zeszyt ćwiczeń z przypadkami klinicznymi i zagadkami radiologicznymi do rozwiązania, oraz drugi e-book – opracowane odpowiedzi, objaśnione zdjęcia rentgenowskie oraz istotne informacje do wykorzystania w pracy. Wszystko, co tworzymy, bierze się z tego, czego same potrzebowałyśmy w pracy. Obecnie kończymy drugą część e-booka – tym razem radiologia jamy brzusznej.
Mogą zainteresować Cię również
Znajdź swoją kategorię
2814 praktycznych artykułów - 324 ekspertów - 22 kategorii tematycznych
Weterynaria w Terenie
Praktyka w terenie – jak zabezpieczyć się na wypadek stanów zagrożenia życia lub zdrowia zwierzęcia
Piśmiennictwo mec. Anna SłowińskaVox Poland Pomoc PrawnaSzczecin Facebook0Tweet0LinkedIn0
Choroby racic jako ważna przyczyna brakowania krów w stadzie bydła mlecznego
Piśmiennictwo dr n. wet. Małgorzata Dziekiewicz-Mrugasiewieczlek. wet. Maciej PerzynaKatedra Chorób Dużych Zwierząti Klinika Instytutu Medycyny WeterynaryjnejSGGW w Warszawie Facebook0Tweet0LinkedIn0
Czynniki wpływające na kolonizację mikrobiomu i dojrzałość układu pokarmowego prosiąt oraz jego prawidłowe funkcjonowanie
Piśmiennictwo dr inż. Piotr Nowak Facebook0Tweet0LinkedIn0
Opieka stomatologiczna nad starszymi końmi
Piśmiennictwo lek. wet. Katarzyna FerenzGabinet weterynaryjny Końskie Zdrowie we Wrocławiu Facebook0Tweet0LinkedIn0
Praktyka w terenie – jak zabezpieczyć się na wypadek stanów zagrożenia życia lub zdrowia zwierzęcia
Piśmiennictwo mec. Anna SłowińskaVox Poland Pomoc PrawnaSzczecin Facebook0Tweet0LinkedIn0
Wiek ma ogromne znaczenie podczas stawiania diagnozy
Lek. wet. Justyna Domagała tytuł inżyniera zootechniki uzyskała w 2016 r., a tytuł lekarza weterynarii – w 2019 r. na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Po studiach swoją wiedzę poszerzała podczas stażu w Szpitalu dla Koni Equivet, w którym później uzyskała zatrudnienie. W latach 2021-2024 swoją pracę skupiała na internistycznym leczeniu koni oraz pogłębianiu wiedzy na […]
Echa 32. Kongresu Bujatrycznego w Cancun
Profilaktyka Kongres był również okazją do zaprezentowania kilku przełomowych produktów immunologicznych, które mają szansę wprowadzić na nowe tory prewencję znanych od lat jednostek chorobowych, sprawiających wiele kłopotów z punktu widzenia odchowu cieląt czy rozrodu. Mowa tu konkretnie o trzech nowych szczepionkach mających zastosowanie w profilaktyce Mycoplasma bovis, Cryptosporidium parvum czy wirusowej biegunki bydła (BVD). Nie […]