Spełniajcie swoje marzenia! – wywiad z Foreign Vets #vetlife #vetpress
Sam wyjazd do Australii to nie wszystko, żeby zacząć pracę jako lekarz, trzeba włożyć w przygotowania konkretny wysiłek i zdać egzaminy. Znacie to z własnych doświadczeń i wiecie, że to możliwe, a teraz wspieracie innych w ich drodze. Jak pojawił się pomysł na przygotowanie e-booka?
Dostawałyśmy bardzo dużo wiadomości o to, jak rozpocząć pracę w Australii, kończąc studia w innym kraju – było ich tyle, że często nie dawałyśmy rady odpisywać. Pisząc tego e-booka, tak naprawdę odpowiadałyśmy na wszystkie pytania, które mogą się pojawić w głowie osoby, która planuje wyjazd do Australii lub Nowej Zelandii. Często taka osoba jest przytłoczona i nie wie, od czego zacząć – czy od wizy, testu z angielskiego, a może od zdania egzaminów?
Wszystkie informacje można znaleźć w Internecie, choć nie jest to łatwe… Trzeba przeszukać bardzo wiele stron oraz spędzić dużo godzin, by uzyskać wszystkie informacje – stąd myśl, by zebrać to wszystko w jedną całość i ułatwić innym drogę.
Strona www.newgradvets.com, to efekt wytężonej pracy waszego zespołu, ale też nowy początek projektu wspierania młodych lekarzy, którzy mają marzenia i zapał, ale często są przerażeni tym, jak będzie wyglądała praca w gabinecie weterynaryjnym. Jak mówicie o swoich szkoleniach, mają one być wsparciem dla studentów, lekarzy z kilkuletnim doświadczeniem albo takich, którzy wracają do pracy po kilku latach przerwy. Co wyróżnia „Intensywny 12-tygodniowy kurs dla lekarzy i studentów”?
Wiele osób, kończąc studia, czuje się nieprzygotowanym do pracy w zawodzie, często absolwenci są przerażeni na myśl bycia samodzielnym lekarzem (i zupełnie się nie dziwimy!). My przez taką drogę przechodziłyśmy ‒ czując się słabo przygotowane, musząc nadrabiać braki po godzinach. Tak też, po kilku latach pracy, wpadłyśmy na pomysł stworzenia kursu, który pomoże studentom i absolwentom poczuć się komfortowo. Jest on dedykowany dla osób chcących poszerzyć swoją wiedzę, uporządkować informacje niezbędne do rozpoczęcia pracy i poczuć się pewnie w zawodzie.
Dodatkowo wiemy, że nie każdy lekarz dostaje wystarczające wsparcie w gabinetach/klinikach, w których pracuje. Tworząc kurs, myślałyśmy o tych wszystkich trudnych doświadczeniach, które również przeżyłyśmy na początku swojej pracy w zawodzie. Wszystkie tematy, które poruszamy na zajęciach, są oparte o nasze prywatne doświadczenie, dzielimy się z naszymi kursantami różnymi trikami. Dużo czasu spędzamy, opowiadając o tym, jak rozmawiać z klientami, pisać pełne notatki kliniczne. Uczymy krytycznego myślenia i szybkiego podejmowania decyzji. W trakcie całego kursu omawiamy ponad 50 przypadków!
Wyróżnia nas nie tylko czas trwania kursu (12 tygodni spotkań!), ale również fakt, że każdy z uczestników co tydzień dostaje od nas pracę domową do wykonania – przypadki kliniczne i mini zagadki do wyjaśnienia, które później sprawdzamy indywidualnie – wyłapujemy i poprawiamy błędy, wysyłamy poprawne odpowiedzi i pomagamy zrozumieć dane zagadnienie. Oczywiście kurs nie jest za darmo, bo kosztuje on nas sporo czasu po godzinach – spotkania na żywo, sprawdzanie zadań domowych czy odpisywanie na e-maile, ale zależało nam, by cena była w zasięgu studentów i młodych absolwentów.
Studenci i lekarze weterynarii to tytani pracy – edukacja, praca w gabinecie, rodzina. Czy udział w kursie łatwo jest wpleść w codzienne obowiązki?
Nie ukrywamy, że jest to bardzo intensywny kurs – 12 tygodni spotkań, prace domowe oraz wiele artykułów. Uczestników zasypujemy wieloma bardzo przydatnymi materiałami, z których mogą korzystać na co dzień w pracy. Po każdych zajęciach wysyłamy nagrania, tak by osoby, którym nie udało się dołączyć do spotkania na, żywo mogły nadrobić w swoim czasie.
Mogą zainteresować Cię również
Znajdź swoją kategorię
2814 praktycznych artykułów - 324 ekspertów - 22 kategorii tematycznych
Weterynaria w Terenie
Praktyka w terenie – jak zabezpieczyć się na wypadek stanów zagrożenia życia lub zdrowia zwierzęcia
Piśmiennictwo mec. Anna SłowińskaVox Poland Pomoc PrawnaSzczecin Facebook0Tweet0LinkedIn0
Choroby racic jako ważna przyczyna brakowania krów w stadzie bydła mlecznego
Czynniki zakaźne – zakażenia bakteryjne Zakaźne zapalenie tworzywa racicowego (łac. pododermatitis septica). Choroba wywoływana jest najczęściej przez bakterie ropotwórcze i martwicowe (łac. Trueperella pyogenes, Fusobacterium necrophorum lub Bacteroides melaninogenicus). Bakterie bytują w środowisku, w wilgotnym, zanieczyszczonym podłożu. Urazy, pęknięcia rogu racicowego, uszkodzenia mechaniczne części nośnej i podeszwy, a szczególnie w okolicy linii białej, mogą stanowić […]
Czynniki wpływające na kolonizację mikrobiomu i dojrzałość układu pokarmowego prosiąt oraz jego prawidłowe funkcjonowanie
Piśmiennictwo dr inż. Piotr Nowak Facebook0Tweet0LinkedIn0
Opieka stomatologiczna nad starszymi końmi
Piśmiennictwo lek. wet. Katarzyna FerenzGabinet weterynaryjny Końskie Zdrowie we Wrocławiu Facebook0Tweet0LinkedIn0
Praktyka w terenie – jak zabezpieczyć się na wypadek stanów zagrożenia życia lub zdrowia zwierzęcia
Piśmiennictwo mec. Anna SłowińskaVox Poland Pomoc PrawnaSzczecin Facebook0Tweet0LinkedIn0
Wiek ma ogromne znaczenie podczas stawiania diagnozy
Lek. wet. Justyna Domagała tytuł inżyniera zootechniki uzyskała w 2016 r., a tytuł lekarza weterynarii – w 2019 r. na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Po studiach swoją wiedzę poszerzała podczas stażu w Szpitalu dla Koni Equivet, w którym później uzyskała zatrudnienie. W latach 2021-2024 swoją pracę skupiała na internistycznym leczeniu koni oraz pogłębianiu wiedzy na […]
Echa 32. Kongresu Bujatrycznego w Cancun
Profilaktyka Kongres był również okazją do zaprezentowania kilku przełomowych produktów immunologicznych, które mają szansę wprowadzić na nowe tory prewencję znanych od lat jednostek chorobowych, sprawiających wiele kłopotów z punktu widzenia odchowu cieląt czy rozrodu. Mowa tu konkretnie o trzech nowych szczepionkach mających zastosowanie w profilaktyce Mycoplasma bovis, Cryptosporidium parvum czy wirusowej biegunki bydła (BVD). Nie […]