Trzy momenty, w których warto rozważyć współpracę z inwestorem - Vetkompleksowo – serwis dla lekarzy weterynarii

Wyszukaj w serwisie

Co dalej z moją lecznicą? Trzy momenty, w których warto rozważyć współpracę z inwestorem

WWP_7-8_25_ROZMOWA_Z_MARKIEM_BUGALA_FOT_1 z inwestorem
Marek Bugała, Dyrektor M&A Grupa EDINA

Rozmowa z Markiem Bugałą, dyrektorem M&A Grupy EDINA, dotycząca współpracy z inwestorami wspierającymi rozwój biznesu weterynaryjnego.

Kiedy i jak podjąć decyzję o dołączeniu do grupy lub rozpoczęciu współpracy z inwestorem?

Patrząc na świat weterynarii, można wyróżnić trzy główne powody, dla których właściciele lecznic decydują się na rozmowę z inwestorem.

Pierwszym i najczęstszym powodem jest przeciążenie obowiązkami. Zmieniające się przepisy, rosnące wymagania formalne i coraz bardziej złożone aspekty prowadzenia działalności sprawiają, że właścicielom trudno nadążyć za wszystkimi obowiązkami. Mówi się, że aby być na bieżąco z aktualizacjami legislacyjnymi dotyczącymi przedsiębiorców, trzeba by czytać po osiem godzin dziennie. Przepisy różnią się w zależności od formy prowadzonej działalności – czy to jednoosobowa działalność, spółka z o.o. czy spółka komandytowa.

Wielu właścicieli nie jest świadomych wszystkich obowiązków. Dla przykładu wielu właścicieli nie jest świadomych, że lekarz weterynarii współpracujący z lecznicą na zasadach umów B2B, mający kontakt z promieniowaniem jonizującym, jakie generują lampy RTG, musi mieć specjalne badania medyczne w każdej placówce, w której świadczy usługi. Przy prowadzonych analizach może 5% placówek ma ten obowiązek spełniony.

Właściciele, będący najczęściej lekarzami, koncentrują się na rozwoju w obszarze medycznym: nowoczesnych technologiach, diagnostyce, świadczeniu [...]

Ten materiał dostępny jest dla zalogowanych użytkowników.
Załóż konto i dołącz do grona użytkowników naszego portalu!
Chcesz mieć dostęp do wszystkich materiałów na portalu?
119
ALGORYTMY
POSTĘPOWANIA
w weterynarii
Poznaj nasze serwisy