Konferencja "Bądź jak dr House"

Konferencja „Bądź jak dr House”

1-2 marca 2024 r. Wrocław po raz kolejny ugościł uczestników konferencji organizowanej przez redakcję „Weterynarii w Praktyce”. Motto wydarzenia nawiązywało do ciekawych przypadków w medycynie weterynaryjnej małych zwierząt i nierzadkiej konieczności niestandardowego, holistycznego podejścia do pacjenta, szczególnie w stanach nagłych.

Zaproszonymi wykładowcami byli wysokiej klasy specjaliści, wśród których znaleźli się również Krajowi Konsultanci Weterynaryjni. Prelegenci dzielili się wiedzą z zakresu postępowania w nagłych przypadkach w aspekcie: onkologicznym, anestezjologicznym, ortopedycznym, kardiologicznym oraz diagnostyki laboratoryjnej. Konferencja rozpoczęła się wystąpieniem redaktor zarządzającej czasopisma „Weterynaria w Praktyce”, Moniki Cukiernik, która wraz z redaktorem naczelnym dr. n. wet. Wojciechem Hildebrandem przywitała zgromadzonych gości. Jako pierwszy wykład poprowadził dr n. wet. Dariusz Jagielski, który opowiedział o diagnostyce nagłych stanów w onkologii, kiedy potrzebne jest natychmiastowe działanie. Następnie zgromadzeni goście mogli wysłuchać prelekcji lek. wet. Pawła Muchy i lek. wet. Roberta Kraczkowskiego o nagłych stanach w chirurgii miękkiej i schematach znieczuleń. Kolejny wykład poświęcony był diagnostyce ortopedycznej w stanach nagłych i postępowaniu z pacjentem, problem przedstawił dr n. wet. Grzegorz Wąsiatycz. Następnie prof. dr hab. Agnieszka Noszczyk-Nowak dzieliła się wiedzą dotyczącą stanów zagrażających życiu w dziedzinie kardiologii. Panel wykładów zamknęła prelekcja dr. n. wet. Wojciecha Hildebranda, który omówił zagadnienie diagnostyki laboratoryjnej w stanach zagrożenia życia. Goście wysłuchali również wykładów, które poprowadzili sponsorzy wydarzenia. Paweł Mytyk opowiedział o zastosowaniu technologii INDIBA w procesie regeneracji tkanek. Anna Kuna mówiła o gamie specjalistycznych suplementów i preparatów weterynaryjnych, tworzonych przez markę VEBIOT. Drugi dzień wydarzenia upłynął pod znakiem zajęć praktycznych i warsztatów, podczas których uczestnicy otrzymali cenne wskazówki i trenowali procedury USG FAST pod okiem lek. wet. Pawła Brzostka i reanimację/resuscytację na fantomach z lek. wet. Karoliną Kapturską. Konferencja była wypełniona po brzegi dawką specjalistycznej wiedzy. Uczestnicy zdobyli wiele cennych informacji i nabyli nowe umiejętności, przydatne w codziennej praktyce – zwłaszcza w stanach nagłych, gdy tak istotny jest czas i wdrożenie odpowiedniego postępowania. Tradycyjnie wydarzenie było również okazją do inspirujących spotkań i rozmów.
Serdeczne podziękowania składamy na ręce sponsorów, następujących firm:

INDIBA, VEBIOT, ASPEL, EUROMED, VETRESPONSE, BALTONVET, ESCCAP. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i do zobaczenia za rok!

Opracowała: Magdalena Starzyczny

Znajdź swoją kategorię

2813 praktycznych artykułów - 324 ekspertów - 22 kategorii tematycznych

Weterynaria w Terenie

Poznaj nasze serwisy