II Mikołajki Onkologiczne – relacja z wydarzenia
Mikołajki Onkologiczne to projekt, którego celem jest szerzenie wiedzy z zakresu onkologii małych zwierząt wśród lekarzy i studentów weterynarii. Aktualna wiedza jest przedstawiana w sposób interdyscyplinarny, z troską o sferę pozamedyczną – zdrowie psychiczne lekarzy weterynarii, umiejętności miękkie czy obszar biznesowy.
W pierwszy weekend grudnia 2024 roku odbyły się II Mikołajki Onkologiczne. Wydarzenie było poświęcone rokowaniom dla pacjentów onkologicznych. W kameralnym gronie i świątecznej atmosferze w hotelu Warsaw Plaza zagadnienie zostało omówione przez znakomitych specjalistów z dziedziny patologii klinicznej, diagnostyki obrazowej, chirurgii, onkologii klinicznej oraz prawa weterynaryjnego.
Grono wykładowców było bardzo szerokie i znaleźli się w nim: lek. wet. Bartłomiej Kurosz, DipACVP lek. wet. Katarzyna Marek, lek. wet. Marta Romańska, lek. wet. Jarosław Balcerzak, lek. wet. Łukasz Gliszczyński, dr n. wet. Maciej Guzera, dr n. wet. Wojciech Hildebrand oraz r. pr. Paweł Mazur. Wydarzenie zostało podsumowane przez dr. Macieja Parysa i dr. n. wet. Dariusza Jagielskiego omówieniem problemu perspektyw rozwoju medycyny spersonalizowanej.
Wykłady były poprzedzone warsztatami z cytologii węzłów chłonnych poprowadzonymi przez europejskiego specjalistę patologii klinicznej dr. n. wet. Macieja Guzerę z laboratorium Laboklin. Nieocenionego wsparcia udzieliła firma Zoetis, dostarczając uczestnikom mikroskopy do pracy. Organizatorzy we współpracy z Vethink Academy zadbali także o sferę kompetencji miękkich i mind wellness.
Mikołajki Onkologiczne to projekt prowadzony przez Przychodnię Weterynaryjną Kochanowskiego w Warszawie, ma na celu nie tylko szerzenie i rozwój onkologii weterynaryjnej, ale też integrację środowiska lekarzy weterynarii onkologów. Wydarzenie zostało objęte patronatem Polskiego Stowarzyszenia Lekarzy Weterynarii Małych Zwierząt oraz wsparte przez liczne firmy z branży weterynaryjnej.
Zapraszamy do śledzenia informacji dotyczących III edycji Mikołajek Onkologicznych!
Jarosław Balcerzak
POSTĘPOWANIA
w weterynarii