KURS RADIOLOGIA JAMY BRZUSZNEJ - trwają zapisy! - Vetkompleksowo - serwis Weterynarii w Praktyce

KURS RADIOLOGIA JAMY BRZUSZNEJ – trwają zapisy!

KURS RADIOLOGIA JAMY BRZUSZNEJ

RADIOLOGIA JAMY BRZUSZNEJ

7-tygodniowy kurs z radiologii jamy brzusznej skierowany jest do lekarzy i studentów medycyny weterynaryjnej, którzy chcą poczuć się pewnie przy wykonywaniu i analizie zdjęć rentgenowskich jamy brzusznej.

Twoje korzyści: 

 • 7 tygodni intensywnej nauki
 • 7 modułów – łącznie ponad 16 godzin nagrań wideo,
 • 6-miesięczny dostęp do notatek, materiałów dodatkowych i quizów,
 • Autorski zeszyt ćwiczeń do pracy podczas kursu ,
 • Indywidualnie sprawdzane zadania domowe,
 • Quizy przed i po każdym module,
 • Materiały dodatkowe do pobrania,
 • 6 sesji Q&A – możliwość zadawania anonimowych pytań do każdego modułu,
 • Egzamin końcowy,
 • Certyfikat ukończenia kursu.

Podczas tego intensywnego 7-tygodniowego kursu nauczysz się jak właściwie dobrać odpowiedni dla pacjenta rodzaj badania i jego parametry, wprawisz się w sztuce pozycjonowania i wyćwiczysz w interpretacji zdjęć RTG. Każdy narząd w jamie brzusznej zostanie dokładnie omówiony, a ponadto pokażemy ci mnóstwo prawdziwych zdjęć RTG najnowszej technologii, dzięki czemu rozpoznawanie jednostek chorobowych stanie się dla ciebie czymś zupełnie naturalnym. Podczas odrabiania specjalnie opracowanych zadań domowych wcielisz się w rolę specjalisty radiologa i będziesz samodzielnie analizować zdjęcia RTG najczęstszych przypadków klinicznych. Wszystko podane w przystępnej formie rozłożonej na tematyczne moduły ułatwiające przyswojenie sobie materiału.  


PLAN KURSU:

Moduł 1: Parametry, bezpieczeństwo i przygotowanie do RTG

Zaczniemy od podstaw: omówimy w jakich sytuacjach lepiej wykonać badanie USG, a w jakich RTG, jak dobrać odpowiednie parametry badania i jak w praktyce stosować zasady bezpieczeństwa. Dobrze zapoznasz się ze wszystkimi elementami aparatu do badania, oraz dowiesz, jak zakwalifikować i przygotować pacjenta do badania. 

Moduł 2: Pozycjonowanie do różnych projekcji i najczęstsze błędy

Prawidłowe ułożenie pacjenta do zdjęć rentgenowskich jest kluczowe do trafnej oceny stanu pacjenta bez ryzyka pominięcia jakichkolwiek nieprawidłowości. Dowiesz się, jak układać pacjentów do zdjęć w projekcjach: bocznej, brzuszno-grzbietowej i grzbietowo-brzusznej, oraz w tzw. projekcjach specjalnych i w stanach nagłych. Te ostatnie są szczególnie istotne, gdyż niewłaściwe pozycjonowanie pacjenta w stanie krytycznym może mu zaszkodzić. Podczas tego modułu zobaczysz zdjęcia RTG z najczęściej wykonywanymi błędami w pozycjonowaniu, a na sam koniec omówimy rekomendowane przez nas leki używane do sedacji.

Moduł 3: Fizjologia i topografia narządów 

W tym module skupimy się na fizjologii i topografii narządów jamy brzusznej. Każdy narząd będzie omówiony indywidualnie, a wszystko przy użyciu mnóstwa zdjęć rentgenowskich prawdziwych przypadków klinicznych porównujących prawidłowo funkcjonujące organy i najczęściej występujące anomalie.

Moduł 4: Ocena i opis zdjęć oraz najczęstsze błędy 

Jak oceniać zdjęcia rentgenowskie? Od czego zacząć? Analizować wszystko po kolei czy skupiać się tylko na oczywistej zmianie? Dowiesz się, jakie elementy powinna zawierać ogólna ocena zdjęć RTG, a na czym skupić się w opisie. 

Moduł 5: Przypadki kliniczne cz. I

Praktyka czyni mistrza! W kolejnych dwóch modułach będziemy przerabiać zaawansowany materiał i trenować ocenę zdjęć rentgenowskich na prawdziwych pacjentach. 

Moduł 6: Przypadki kliniczne cz. II

Poprzeczka idzie jeszcze wyżej! Przed egzaminem przerobimy jeszcze więcej nowych przypadków klinicznych, byś poczuł się w tym temacie jak ryba w wodzie.

Moduł 7: EGZAMIN

Ostatni moduł to Twój czas, by się wykazać! Podejdziesz do egzaminu pisemnego by zademonstrować swoją nową wiedzę i umiejętności w celu uzyskania certyfikatu ukończenia kursu.


PROWADZĄCY:

Przemysław Adach
Specjalista radiolog, lekarz weterynarii w przychodni weterynaryjnej VetHouse w Lublinie Doświadczony chirurg, specjalizujący się w radiologii i ultrasonografii, do którego często odsyłane są skomplikowane przypadki z innych placówek. Swoją pasję do radiologii zaczął rozwijać jeszcze na studiach, kupując sobie własny aparat do USG i ćwicząc wykonywanie i diagnostykę zdjęć wszystkiemu co żyje. Pełen werwy i samodyscypliny, ukończył specjalizację, zrealizował ponad 20 szkoleń w tym zakresie. Swoją wiedzę i doświadczenie scalił w kompleksowe curriculum prowadzonego przez siebie kursu NEWGRADVETS z radiologii.


WAŻNE DATY:

 • 21 listopada 2022: Moduł 1 – Parametry, bezpieczeństwo i przygotowanie
 • 28 listopada 2022: Moduł 2 – Pozycjonowanie do różnych projekcji i najczęstsze błędy
 • 5 grudnia 2022: Moduł 3 – Fizjologia i topografia narządów 
 • 12 grudnia 2022: Moduł 4 – Ocena i opis zdjęć oraz najczęstsze błędy
 • 19 grudnia – 1 stycznia: PRZERWA ŚWIĄTECZNA
 • 2 stycznia 2023 – Moduł 5 – Przypadki kliniczne cz. I
 • 9 stycznia 2023 – Moduł 6 – Przypadki kliniczne cz. II
 • 21 stycznia 2023 (SOBOTA) – Egzamin pisemny

RADIOLOGIA JAMY BRZUSZNEJ

Komentarze

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.